Menu

Poseł, który leżał na ławie z Izbie Gmin: "To był błąd"

Poseł, który leżał na ławie z Izbie Gmin: "To był błąd"
Na polityka spadła fala krytyki. (Fot. politicshome.com/screenshot)
Jacob Rees-Mogg z Partii Konserwatywnej, który podczas kluczowej debaty ws. Brexitu rozłożył się na ławie w brytyjskim parlamencie, przyznał, że popełnił błąd - informuje 'Daily Mail'.
Reklama

Fotografia polityka, który znajdował się w pozycji półleżącej, a chwilami nawet leżącej, szybko obiegła media społecznościowe. Scena z brytyjskiego parlamentu stała się inspiracją dla internautów do tworzenia licznych przeróbek z posłem w roli głównej.

Do sytuacji doszło przed decydującym głosowaniem, po którym opozycja przejęła kontrolę nad porządkiem obrad Izby Gmin. W związku z tym część brytyjskich polityków zarzuciła "odprężonemu" posłowi "arogancję, brak szacunku i pogardę dla parlamentu". 

Na "pogardliwą" mowę ciała parlamentarzysty zareagowali też internauci. "Usiądź normalnie, człowieku! Przewodzisz Izbie Gmin. To przednia ławka, a nie leżak. Okaż cholerny szacunek" - napisał jeden z użytkowników Twittera.

Powstało wiele memów z posłem w roli głównej. (Fot. Twitter/@bencullis)

Mimo że zdarzenie miało miejsce na początku września br., to sam zainteresowany postanowił odnieść się do niego dopiero w ostatnich dniach. 

Jacob Rees-Mogg tłumaczył w rozmowie z "Daily Mail", że przyjął pozycją leżącą, bo chciał "nawiązać w ten sposób do starożytnej tradycji", kiedy to posłowie opierali stopy na stole.

"Przyznaję, że popełniłem błąd" - zaznaczył, dodając, że chwilowy komfort i wygoda nie były warte "odwracania uwagi od tego, co się działo" w brytyjskim parlamencie.

  Komentarze
  • Tag
   19 września 2019, 16:08

   Dopiero jak wytrzeźwiał dotarło do niego. Angielski, męski klasyk rodem.z Monthy Pythona.

  • Ana
   19 września 2019, 20:45

   Podejscie do sprawy. ...żenada. ....

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 14.07.2020
  GBP 4.958 złEUR 4.492 złUSD 3.957 złCHF 4.212 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości