Menu

Poprawa stosunków Londyn-Moskwa? Rzeczniczka May odpowiada

Poprawa stosunków Londyn-Moskwa? Rzeczniczka May odpowiada
Putin zaapelował o "zamknięcie rozdziału", związanego "ze szpiegami i zamachami". (Fot. Getty Images)
Relacje Wielkiej Brytanii z Rosją mogą się zmienić tylko, jeśli Moskwa zmieni swe zachowanie - oświadczyła wczoraj rzeczniczka brytyjskiej premier Theresy May w reakcji na słowa rosyjskiego prezydenta.
Reklama

Putin, oceniając wczoraj w Petersburgu stosunki z Wielką Brytanią, zaapelował o "zamknięcie rozdziału", związanego "ze szpiegami i zamachami". Odniósł się w ten sposób do zamachu na terenie Wielkiej Brytanii na byłego oficera GRU Siergieja Skripala.

Przekonywał, że "globalne interesy, związane z ogólnonarodowymi interesami w sferze gospodarki i bezpieczeństwa, są ważniejsze niż gry służb specjalnych". "Mam nadzieję, że antyrosyjskie nastroje w Wielkiej Brytanii nie będą sztucznie rozdmuchiwane, a dokonany zostanie wybór na rzecz rozwoju naszych stosunków i współpracy" - oświadczył. Zapewnił też, że Moskwa jest gotowa na taki rozwój wydarzeń. 

Rzeczniczka Theresy May podkreśliła w wypowiedzi do dziennikarzy, że "agresja i destabilizujące zachowanie Rosji podważają jej zapewnienia, iż jest odpowiedzialnym partnerem międzynarodowym".

"Będziemy nadal kontaktować się z Rosją w sprawach bezpieczeństwa międzynarodowego, ponieważ leży to w interesie narodowym Zjednoczonego Królestwa, ale premier wielokrotnie dała jasno do zrozumienia, że możemy mieć inne relacje tylko, jeśli Rosja zmieni swe zachowanie" - oświadczyła rzeczniczka May.

Rzeczniczka May: "Możemy mieć inne relacje tylko, jeśli Rosja zmieni swe zachowanie". (Fot. Getty Images)

  Komentarze
  • Borys
   7 czerwca, 09:22

   Kiedy skończy ona swoją kandecje? Oficjalnie podała się do dymisji, a wciarz podpisuje umowy i piastuje funkcje. Taka sama ściema jak Brexit. Angol jak nie sklamie to prawdy nie powie.

  • J23
   7 czerwca, 11:27

   Dokladnie jedna wielka sciema bo rosyjskie produkty widuje w sklepach coraz czesciej a Londyn w rosyjskich rekach juz od dawna wiec to tylko gra pod durna publike...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 05.12.2019
  GBP 5.065 złEUR 4.278 złUSD 3.857 złCHF 3.899 zł

  Sport


  Reklama