Menu

Ponad tysiąc turystów - w tym Polacy - objętych kwarantanną na Teneryfie

Ponad tysiąc turystów - w tym Polacy - objętych kwarantanną na Teneryfie
Sytuacja w hotelu jest dramatyczna. (Fot. Getty Images)
U Włocha wypoczywającego w hotelu Costa Adeje Palace w Adeje na Teneryfie zdiagnozowano koronawirusa. Wszystkich w hotelu, w tym ponad 1 000 turystów, poddano kwarantannie. Wśród nich są Polacy - podała ambasada RP w Madrycie.
Reklama

Obecność koronawirusa Covid-19 stwierdzono u włoskiego lekarza pochodzącego z Lombardii, który wraz z żoną przebywał na wakacjach w Adeje, na południu hiszpańskiej wyspy w archipelagu Wysp Kanaryjskich.

We Włoszech do tej pory odnotowano zakażenie u ponad 283 osób, a siedem osób zmarło, w tym większość w Lombardii.

W Hiszpanii to trzecie potwierdzone zarażenie koronawirusem.

Włoski lekarz poczuł się źle i sam zgłosił się na badania do lokalnego ośrodka zdrowia. Jak poinformował, we Włoszech nie był w bezpośrednim kontakcie z żadnym zakażonym. Pacjenta przewieziono do szpitala na wyspie, gdzie badania w laboratorium mikrobiologii wykazały obecność koronawirusa. Oprócz lekarza jeszcze dwie inne osoby mają zostać przewiezione do szpitala i poddane badaniom – poinformowały służby sanitarne.

Dostępu do hotelu pilnują służby. (Fot. Getty Images)

"W hotelu na Teneryfie objętym kwarantanną znajduje się sześciu naszych klientów" - poinformował wiceprezes polskiego biura podróży Itaka Piotr Henicz. "Gwarantujemy im powrót do kraju w momencie, kiedy będą mogli opuścić hotel" - zapewnił.

Hiszpańskie ministerstwo zdrowia rozpoczęło działania według przewidzianego w takich sytuacjach protokołu. Wszyscy turyści wypoczywający w liczącym 467 pokoi hotelu zostali objęci kwarantanną. Nikt nie może wejść ani wyjść z hotelu, który jest strzeżony przez mundurowych. Udostępniono specjalną linię telefoniczną.

Wszyscy chorzy w Hiszpanii to cudzoziemcy – oprócz włoskiego lekarza koronawirusa stwierdzono u Niemca przebywającego na wyspie Gomera należącej do Wysp Kanaryjskich oraz u Brytyjczyka na Majorce. 

Premier Pedro Sanchez zapowiedział powołanie komisji międzyparlamentarnej w sprawie środków prewencyjnych i wczesnego wykrywania koronawirusa, stosowanych także w portach morskich i na lotniskach.

Czytaj więcej:

Polacy wracający z Włoch "powinni zachować spokój i obserwować swój stan zdrowia"

Spadki na giełdach z powodu koronawirusa

Włochy: Czarne chmury nad szpitalem, z którego rozszerzył się koronawirus

Wycieczki tanieją. Koronawirus straszy Polaków

  Komentarze
  • TomTom
   26 lutego, 08:40

   Dziwna sprawa z tym virusem. Większość osób co zakazać to są ludzie związani że szpitalem lub apteka. Sądzę że jest to celowe działanie Rosji, oni lubią takie metody.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 31.03.2020
  GBP 5.105 złEUR 4.552 złUSD 4.147 złCHF 4.300 zł

  Sport


  Reklama