Menu

Ponad połowa Polaków popiera ograniczenia dla niezaszczepionych

Ponad połowa Polaków popiera ograniczenia dla niezaszczepionych
Wystawiany w Polsce certyfikat potwierdzający zaszczepienie jest ważny przez 365 dni od 14. dnia po podaniu drugiej dawki. (Fot. Getty Images)
53,7 proc. Polaków popiera ograniczenia dla osób, które nie przyjęły szczepionki przeciw COVID-19 - wynika z sondażu przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski. Portal podkreśla, że Polacy są jednak mocno podzieleni w sprawie konkretnych ograniczeń dla niezaszczepionych.
Reklama
Reklama

53,7 proc. ankietowanych jest przeciwko brakowi jakichkolwiek ograniczeń dla niezaszczepionych, zaś 41 proc. badanych uważa, że nie powinny ich spotykać żadne ograniczenia. 4,4 proc. badanych nie miało wyrobionej opinii.

Jeśli chodzi o zakaz wstępu do restauracji i kawiarni, to opowiedziało się za tym 40,1 proc. ankietowanych. Przeciwnego zdania było 54,6 proc. respondentów.

Z badania dla wp.pl wynika również, że 58,6 proc. Polaków nie popiera zakazu wstępu do centrów handlowych dla osób, które nie przyjęły preparatu przeciw COVID-19. Za opowiedziało się 34,1 proc. Odpowiedzieć na to pytanie nie potrafiło 7,3 proc. pytanych.

Według sondażu dla wp.pl, 76,3 proc. osób jest przeciwna restrykcjom w postaci zakazu wstępu do placówek medycznych dla niezaszczepionych, a 20,8 proc. byłaby skłonna je zaakceptować. Niecałe 3 proc. nie miało w tej sprawie zdania.

Natomiast zwolennikami zakazu wstępu dla osób bez certyfikatu covidowego do pociągów okazało się 30,2 proc. pytanych. Z kolei 61,7 proc. z nich nie poparłoby takiego pomysłu. Nieco ponad 8 proc. nie miało wyrobionej opinii.

Badanie United Surveys dla Wirtualnej Polski przeprowadzono je na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1 000 Polaków w dniu 24 lipca 2021 r.

Czytaj więcej:

Prawo.pl: Nagrody w pracy za szczepienie

Od września wejście do klubów nocnych tylko dla zaszczepionych

Francja: Paszport covidowy obowiązkowy w kinach, teatrach i halach sportowych

Eric Clapton nie zagra w Anglii tylko dla zaszczepionych

W UK, we Włoszech i Francji protesty przeciw paszportom covidowym

W Irlandii można już wejść do pubu i restauracji, ale tylko z certyfikatem

  Komentarze
  • Brawo
   27 lipca, 07:00

   Bardzo dobrze. Barykadować w domach foliarzy!

  • Gówno praqda
   27 lipca, 07:01

   Kolejna proaganda

  • Rafik
   27 lipca, 09:25

   Najwieksza oznaka glupoty i braku logiki, to obawa zaszczepionych przed kontaktem z niezaszczepionymi.

  • Nie szczep się
   27 lipca, 12:53

   Zaszczepili się komórkami z abortowanych dzieci/białkiem ze świni czy z szympansa więc prędzej czy później będą doświadczać opętania w wiekszym czy mniejszym stopniu. Niektórzy daja tri lata zaczepionym.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.09.2021
  GBP 5.3828 złEUR 4.6308 złUSD 3.9460 złCHF 4.2789 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama