Menu

Ponad 90 proc. Polaków chce spędzić wakacje w kraju

Ponad 90 proc. Polaków chce spędzić wakacje w kraju
Zdecydowana większość Polaków wciąż czeka na rozwój sytuacji związanej z epidemią. (Fot. Getty Images)
Prawie 80 proc. Polaków planuje w tym roku wyjazd wakacyjny, z czego 93 proc. urlop chce spędzić w kraju - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Profitroom obsługującą systemy rezerwacji hoteli.
Reklama

Założyciel Profitroom Marcin Dragan podkreślił, że autorzy badania chcieli sprawdzić, na ile epidemia koronawirusa wpłynie na wakacyjne plany Polaków. Firma przeprowadziła sondaż wśród ponad 10 tys. Polaków.

"Aż 80 proc. wszystkich respondentów planuje w tym roku wyjazd wakacyjny, ale ponad 90 proc. z nich zamierza wypocząć w kraju. Zdecydowana większość Polaków wciąż czeka na rozwój sytuacji i jeszcze nie dokonała rezerwacji pobytów" - podali autorzy badania.

Prawie 70 proc. ankietowanych zadeklarowało chęć wyjazdu na wakacje w lipcu lub sierpniu, a ponad jedna trzecia zakłada możliwość wyjazdu wczesną jesienią we wrześniu lub październiku. Większość ankietowanych będzie wypoczywać przez tydzień, a na dwutygodniowy urlop zdecyduje się co trzeci ankietowany.

"Jeśli deklaracje respondentów okażą się prawdziwe, nie dla wszystkich chętnych może wystarczyć miejsc. Tym bardziej, że otwarcie hoteli planowane jest dopiero w drugim etapie odmrażania gospodarki" - ocenił Dragan.

Wpływ epidemii widać w odpowiedziach na pytania związane z zabezpieczaniem obiektów. (Fot. Getty Images)

Wpływ epidemii widać w odpowiedziach na pytania związanych z zabezpieczaniem obiektów. W tym roku bardziej niż zwykle zachowanie wzmożonej higieny i procedur bezpieczeństwa będzie decydowało o wyborze miejsca spędzenia urlopu.

Wyniki badania wskazują, że niemal 90 proc. ankietowanych uważa przygotowanie hoteli pod kątem bezpieczeństwa epidemicznego za istotne. Najczęściej wymieniane przez respondentów działania to częsta dezynfekcja powierzchni wspólnych, punkty do dezynfekcji rąk, zmiany w funkcjonowaniu restauracji czy ograniczenie liczby przebywających w miejscach wspólnych.

Ponad 61 proc. badanych zadeklarowało, że na tegoroczne wakacje przeznaczy podobną kwotę jak w ub. roku. Co czwarta rodzina będzie zmuszona wydać mniej. Ale aż 10 proc. badanych gotowa jest wydać na tegoroczne wakacje więcej.

Firma Profitroom podała, że „Ogólnopolskie badanie gości hotelowych - wypoczynek 2020" przeprowadzono metodą panelu online w drugiej połowie kwietnia 2020 r.

Czytaj więcej:

Linie Wizz Air zwalniają pracowników z powodu skutków pandemii

Straty linii lotniczych wciąż rosną. Nowe szacunki IATA

Brytyjski rząd: "Nie rezerwujcie w tym roku wakacji"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.07.2020
  GBP 4.950 złEUR 4.471 złUSD 3.969 złCHF 4.203 zł

  Sport


  Sport

  Reklama