Menu

Ponad 23,5 tys. nowych zakażeń w Hiszpanii

Ponad 23,5 tys. nowych zakażeń w Hiszpanii
Hiszpański rząd: W kraju "wykrywamy coraz więcej ognisk zakażenia". (Fot. Getty Images)
W Hiszpanii nie słabnie epidemia koronawirusa. Pomiędzy piątkiem a poniedziałkiem krajowe władze sanitarne zanotowały ponad 23,5 tys. nowych infekcji. Z kolei w Portugalii resort zdrowia potwierdził w tym czasie 938 zakażeń.
Reklama

Jak poinformował główny epidemiolog Hiszpanii Fernando Simon, duża liczba potwierdzanych zakażeń jest efektem nie tylko nasilającej się epidemii, ale również masowych testów, przeprowadzanych we wszystkich regionach kraju.

"Wykrywamy coraz więcej ognisk zakażenia. To dobrze, że udaje nam się odkryć dużą liczbę infekcji, gdyż w ten sposób mamy rzeczywisty obraz sytuacji epidemicznej" - oznajmił Simon, przypominając, że w sobotę i niedzielę resort zdrowia nie opublikował danych dotyczących rozwoju epidemii.

Z wczorajszych szacunków Ministerstwa Zdrowia Hiszpanii wynika, że dotychczas w kraju tym zmarło po zakażeniu koronawirusem 29 094 osób, czyli o 83 więcej wobec piątku. W tym samym czasie liczba przypadków infekcji zwiększyła się o 23 572, do 462 858.

Tymczasem w Portugalii służby medyczne wskazały na słabnącą dynamikę zakażeń SARS-CoV-2. Przypomniały, że podczas ostatniej doby zanotowano tam 244 nowych infekcji. W poprzednich dwóch dniach dobowe raporty potwierdziły - odpowiednio - 374 i 320 przypadków zakażenia. Łączna liczba infekcji doszła tam do 58 012.

Resort zdrowia poinformował wczoraj, że w ciągu ostatnich 24 godzin w Portugalii zmarły trzy kolejne osoby zakażone koronawirusem, a łączna liczba ofiar śmiertelnych tej choroby wynosi już 1 822. W sobotę zanotowano tam trzy zgony, a w niedzielę jeden.

Czytaj więcej:

40 proc. lekarzy w Hiszpanii nie jest gotowych na drugą falę pandemii

Koronawirus uwięzi Polaków w Hiszpanii? "Trzeba się z tym liczyć"

"El Pais": Druga fala pandemii dotarła do Hiszpanii

Barcelona: Zakaz wynajmu mieszkań turystom

Zakaz lotów do Polski od 2 września. Oficjalna lista krajów

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 20.10.2020
  GBP 5.045 złEUR 4.587 złUSD 3.893 złCHF 4.281 zł

  Sport


  Sport

  Reklama