Menu

Polskie kolędy w kościele protestanckim w Warrington

Polskie kolędy w kościele protestanckim w Warrington
Kościół mieści się przy Wilderspool Causeway, Warrington WA4 6QE. (Fot. Facebook/St John's United Reformed Church)
Duchowny z kościoła United John Reformed Church w Warrington (zachodnia Anglia) postanowił wyjść z inicjatywą, która pozwoli na lepszą integrację Polaków i Anglików podczas zbliżających się świąt. W tym celu wydano książkę z polskimi kolędami w dwóch językach - zarówno polskim, jak i angielskim.
Reklama

Starszy z kościoła protestanckiego w Warrington ma nadzieję, że dwujęzyczny zbiór kolęd pozwoli lokalnym Anglikom i Polakom na lepsze poznanie się i "zbudowanie pozytywnej relacji".

Książka zatytułowana "Chwała na wysokości", oprócz 20 kolęd, zawiera także krótkie spojrzenie na historię polskich świątecznych piosenek.

Czy wspólne śpiewanie kolęd połączy lokalną społeczność? (Fot. Getty Images)

Aranżacje muzyczne przygotował Steve Fowle, altowiolista z Southport Orchestra, który interesuje się tradycyjną muzyką ludową. Gosia McKane, dyrektor znanej polonijnej organizacji Merseyside Polonia, przygotowała z kolei wstęp do książki, w której omawia kulturowe znaczenie polskiej muzyki i tradycji Bożego Narodzenia.

"Gdy w naszych społecznościach i kościołach są Polacy, wydaje się właściwe, abyśmy mogli wspólnie śpiewać te kolędy, doceniając ich poetyckie teksty, optymistyczne melodie i znaczenie historyczne" - przekazał Andrew Page, który od lat służy w kościele.

Książkę z kolędami wydano w obu językach. (Fot. Getty Images)

Książkę z kolędami będzie można kupić podczas wielu koncertów i eventów odbywających się na terenie kościoła. Jednym z nich będzie koncert zespołu Gwiazdka, który wykona kolędy w obu językach. Koncert odbędzie się w niedzielę, 8 grudnia o 18:30 - właśnie w United John Reformed Church w Warrington.

Zespół Gwiazdka szuka także muzyków i śpiewaków, którzy dołączą do zespołu. Próby odbywają się w kościele w każdą środę wieczorem od 18:30 do 20:00. Aby uzyskać więcej informacji o książce lub zespole, można skontaktować się z nim pod adresem e-mail: gwiazdkaband@gmail.com.

Czytaj więcej:

"Moja mama nauczyła się angielskiego dzięki EastEnders"

  Komentarze
  • Wasp
   30 października 2019, 16:53

   to jest wina Kaczynskiego .

  • Do Wasp
   30 października 2019, 23:36

   Swietny komentarz👌 No i jak tu teraz żyć? Haha

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.02.2020
  GBP 5.111 złEUR 4.279 złUSD 3.962 złCHF 4.031 zł

  Sport


  Reklama