Menu

Polski rolnik został zjedzony przez świnie

Polski rolnik został zjedzony przez świnie
Powiatowy lekarz weterynarii podjął decyzję, że świnie zostaną uśpione i zutylizowane. (Fot. Getty Images)
Fragmenty szkieletu 71-letniego mężczyzny zostały znalezione na jednej z posesji w miejscowości Osiek na Dolnym Śląsku. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że mężczyzna został zjedzony przez świnie, które hodował. Sprawę opisują media na całym świecie.
Reklama
Reklama

71-latek wynajmował mieszkanie na jednej z posesji w Osieku. Hodował tam świnie, które - jak się później okazało - były krzyżówkami świni hodowlanej i dzika. Hodowla składała się z dwóch dużych osobników oraz kilkunastu prosiąt.

Starszy mężczyzna ostatni raz był widziany 31 grudnia ub. roku. Fragmenty jego szkieletu znalazł właściciel posesji 8 stycznia br., dlatego nie wiadomo dokładnie, kiedy doszło do tragicznego zdarzenia.

"Prokurator zlecił sekcję zwłok, która wykazała, że 71-letni mężczyzna został zjedzony przez świnie, które hodował" - przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn.

Nie wiadomo jednak, co było przyczyną śmierci mężczyzny, ponieważ zwierzęta zjadły prawie całość tkanek miękkich i zostawiły tylko kości. Z tego powodu trudno ustalić, czy do zjedzenia rolnika przez świnie doszło po zgonie, czy gdy mężczyzna jeszcze żył. 

Wcześniej pojawiały się hipotezy, że 71-latek mógł doznać zawału lub zasłabnąć i upaść na podwórku.

"Te świnie są gigantyczne, biegają na całej posesji, nietrudno im było go dopaść" - przyznał jeden z sąsiadów, cytowany przez "The Independent". "Baliśmy się tych zwierząt i nigdy się do nich nie zbliżaliśmy" - dodał.

Powiatowy lekarz weterynarii podjął decyzję, że świnie, które zjadły 71-letniego mężczyznę, zostaną uśpione i zutylizowane.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.06.2021
  GBP 5.2617 złEUR 4.5306 złUSD 3.7349 złCHF 4.1601 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama