Menu

Polski minister finansów: Dane Eurostatu potwierdzają dobrą kondycję polskiej gospodarki

Polski minister finansów: Dane Eurostatu potwierdzają dobrą kondycję polskiej gospodarki
Polska zajęła 4. miejsce ex aequo z Bułgarią. (Fot. Getty Images)
Dane Eurostatu potwierdzają dobrą kondycję polskiej gospodarki - poinformował minister finansów Tadeusz Kościński. Dodał, że Polska osiągnęła jeden z najlepszych wyników wzrostu PKB w IV kwartale 2019 roku w Unii Europejskiej.
Reklama

"Dane @EU_Eurostat potwierdzają dobrą kondycję polskiej gospodarki. Polska osiągnęła jeden z najlepszych wyników wzrostu PKB w IV kw. 2019 r. wśród krajów UE. Z tempem wzrostu na poz. 3,5 proc. (r/r) zajmujemy ex aequo z Bułgarią czwarte miejsce" - przekazał na Twitterze minister finansów Tadeusz Kościński.

Urząd statystyczny Eurostat w I wyliczeniu podał, że Produkt Krajowy Brutto w strefie euro w IV kwartale 2019 r. wzrósł o 0,1 proc.

Analitycy szacowali, że PKB kdk wzrósł o 0,1 proc. Rok do roku PKB w strefie euro wzrósł w IV kw. o 0,9 proc. Tu szacowano wzrost PKB o 1,0 proc. 

Polska gospodarka urosła w ubiegłym kwartale o 0,1 proc. (Fot. Getty Images)

Czytaj więcej:

CBOS: Czego oczekują od rządu Polacy? Podniesienie zarobków na pierwszym miejscu

Ekspert o Brexicie: Zaczyna się czas niepewności co do relacji Polska-UK

  Komentarze
  • Andzej
   15 lutego, 09:30

   Nie polski tylko polskojesyczny a stan nie jest dobry bo historyk kreowany na menadzera id ekonomi tak zarzadzi ze padaja inwestycje wiec jest dobrze a ma byc jeszcze lepiej

  • Adviser
   15 lutego, 12:44

   Do Andzej - możesz napisać te swoje "mądrości" po polsku zgodnie z zasadami pisowni polskiej i polskiej ortografii ???!!! Widać,po tym bełkocie,że łykasz za dużo TVNiemcy i czytasz Biuletyn Szechtera i odwiedzasz lewackie portale...Skutki widać !!! Odstaw to a zdrowie psychiczne wróci do normy !!!

  • Wodnik Szuwarek
   15 lutego, 13:52

   advajzer ma racje , powinienes zaczac ogladac tvpis oraz lykac nacjonalistyczne madrosci z portali dla mlodych niedopieszczonych.

  • Tyle
   15 lutego, 14:16

   Wliczając inflację 4,4% i 3,5% PKB nasz wzrost to - 0,9% , P.S. od ładnych paru lat TVN należy do Amerykanów

  • Vistula
   15 lutego, 15:50

   1. @Wodnik Szuwarek, można po prostu oglądać jedno i drugie i jako gatunek Homo Sapiens samemu wyrabiać sobie opinię. Bo akurat to za czym @Andzej tęskni to równoległa rzeczywistość medialna z czasów kiedy TWN, Polsat i TVP kreowało medialną bańkę mydlaną wokół widzów. Dlatego teraz opozycja wpada w szał, bo okazuje się, że Schetyna diametralnie zmienia zdanie co kilka dni i ktoś o tym śmie mówić. Wystarczy pooglądać TWN przez jakiś czas i porównać z przekazem mediów takich jak TV Republika czy TVPiS i od razu widać że ktoś czegoś nie mówi.

   2. @Tyle. Masz rację Eurostat i KE to dyletanci...

  • Hahahaha
   15 lutego, 15:59

   A moze pan adviser laskawie powie ktora to jest ta polska gospodarka bo od 30 lat jest sprzedawane wszystko czyli duzo nie zostalo. Na celowniku jest pll lot i nasze zloza naturalne ktore juz nie sa nasze. Pamietacie ursus? Juz nie ma. Kghm? Polska ma tylko 30 % wlasnosci wiec jest polski w 1\\3.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.09.2020
  GBP 5.012 złEUR 4.550 złUSD 3.908 złCHF 4.216 zł

  Sport


  Sport

  Reklama