Menu

Polski minister: Polska jest przygotowana na twardy Brexit

Polski minister: Polska jest przygotowana na twardy Brexit
Polska gospodarka odczuje konsekwencje Brexitu, ale jest na to przygotowana - wskazał minister. (Fot. Getty Images)
Polska jest przygotowana na twardy Brexit, ale wolelibyśmy go uniknąć - przekazał minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.
Reklama

"Nie tylko Polska, ale cała Unia Europejska jest przygotowana na Brexit i nie tylko na ten miękki brexit, który byłby przez nas preferowany, czyli na podstawie umowy, ale także na twardy Brexit, którego chcielibyśmy uniknąć" – wskazał Kwieciński pytany o przygotowania do Brexitu.

"Prace nad Brexitem, czyli nad wyjściem Wielkiej Brytanii z UE trwały od wielu miesięcy i Europa zarówno od strony finansowej, od strony finansowej, od strony budżetu, ale także od strony handlowej, czyli funkcjonowania przedsiębiorstw jest przygotowana" – przekazał.

Dodał, że jest przygotowana również "od strony społecznej". "Mamy wielu mieszkańców UE, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii i odwrotnie, więc Europa jest na to przygotowana" - zauważył.

Według szefa MIiR, "nie ma jednak co ukrywać, że wyjście Wielkiej Brytanii będzie stanowiło znaczące zaburzenie w funkcjonowaniu Unii Europejskiej na granicy między Wielkiej Brytanią i Unią Europejską i w naszych stosunkach handlowych".

Polska, podobnie jak inne kraje UE, poczyniły odpowiednie kroki, aby zabezpieczyć swoje interesy w obliczu Brexitu. (Fot. Getty Images)

  Komentarze
  • Przemek
   5 września 2019, 11:40

   Polsce brexit jest bardzo na reke szczegolnie w wersji twardej. Spelni sie marzenie PIS. Wiecej ludzi wroci. Zrzuca wine na Tuska za brexit, Wzrosnie pozycja Polski w UE.

  • Ja
   5 września 2019, 12:40

   No tak Przemek, ktoś musi na 500+ i 600+ dla posłów zarobić

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości