Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polska kobieca czwórka podwójna w finale mistrzostw świata w USA

Polska kobieca czwórka podwójna w finale mistrzostw świata w USA
Polskich wioślarzy na Florydzi wspierają polscy kibice. (Fot. Facebook/2017 World Rowing Championships)
W Sarasocie na Florydzie rozpoczęły się wioślarskie mistrzostwa świata. Polacy wystartowali bardzo dobrze. Wczoraj wszyscy awansowali do kolejnych etapów, a kobieca czwórka podwójna jest już w finale.
Reklama

Biało-czerwona czwórka podwójna w tym sezonie triumfowała we wszystkich regatach Pucharu Świata. Katarzyna Zillmann, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Agnieszka Kobus wygrały swoją serię, wyprzedzając Brytyjki i Amerykanki.

Do półfinału natomiast awansowały: męska czwórka podwójna (Dominik Czaja, Dariusz Radosz, Adam Wicenciak i Wiktor Chabel), obie dwójki podwójne wagi lekkiej (Weronika Deresz i Joanna Dorociak oraz Miłosz Jankowski i Jerzy Kowalski) oraz Martyna Mikołajczak w jedynce wagi lekkiej.

Swoje serie wygrali także Natan Węgrzycki-Szymczyk w jedynce oraz Artur Mikołajczewski w jedynce wagi lekkiej. Dla nich jednak oznaczało to awans do ćwierćfinału.

W dzisiejszych eliminacjach zaprezentują się dwie kolejne polskie osady - czwórka bez sterniczki oraz męska dwójka podwójna. Mistrzostwa potrwają do 1 października

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama