Menu

Polscy weterani zaproszeni na paradę zwycięstwa w Londynie

Polscy weterani zaproszeni na paradę zwycięstwa w Londynie
Zaproszenie to "rekompensata za 1946 rok". (Fot. Getty Images)
Polscy weterani wezmą udział w paradzie zwycięstwa, która zostanie zorganizowana 8 maja w Londynie w 75. rocznicę zakończenia wojny - informuje dzisiejsza 'Rzeczpospolita'.
Reklama

Zaproszenie ich do udziału w uroczystościach, to - jak wynika z artykułów brytyjskich mediów - rekompensata za pominięcie żołnierzy Sił Zbrojnych na Zachodzie w udziale w paradzie zwycięstwa, zorganizowanej w 1946 roku. Uczestniczyli w nich tylko przedstawiciele komunistycznej władzy.

Gazeta podaje, że potwierdzenie zaproszenia polskich kombatantów na uroczystości w tym roku otrzymała z Ambasady Rzeczypospolitej w Londynie.

Równolegle w Wielkiej Brytanii odbędą się uroczystości 80. rocznicy bitwy o Anglię, w której uczestniczyli polscy piloci. 

Równolegle w Wielkiej Brytanii odbędą się uroczystości 80. rocznicy bitwy o Anglię. (Fot. Getty Images)

Czytaj więcej:

Pogrzeb brytyjskiego bohatera, który pomagał warszawskim powstańcom

W Londynie uczczono pamięć Żołnierzy Wyklętych

  Komentarze
  • Bloop
   5 marca, 13:40

   75 lat za późno trochę co Putin się nie obrazi 🤣

  • Mario Kaminski
   6 marca, 05:48

   Lepiej późno niż wcale.
   Szkoda że większość naszych bohaterów tego nie doczekała,zwłaszcza asy przestworza Wielki Dywizjon 303!!!Cześć i Chwała Bohaterom.🇵🇱🇵🇱🇵🇱

  • Patriota
   6 marca, 10:38

   A olac ta ich parade!tak jak nas olali wtedy!prasa angielska i w szkolach powinni pisac i uczyc o tym co zrobili Polscy zolnierze dla uk!bo tylko ludzie starsi co przezyli wojne i ludzie zaglebiajacy temat ll w.ś.wiedza o roli polskiego żołnierza w bitwie o uk.

  • Chory świat
   7 marca, 10:18

   ( Kuźwa , normalnie jak w "Powtórce z rozrywki " - " Teraz już można ? - Można " ) - Tym samym Brytole wysłali ważne info w świat - od teraz przestali sie bać drażnić Ruskich . Ale herosi , łaaaaał ! Na miejscu tych weteranów powiedział bym , że teraz to tylko mogą mnie mocno cmoknąć tam , gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwe .

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 02.06.2020
  GBP 4.933 złEUR 4.390 złUSD 3.930 złCHF 4.102 zł

  Sport


  Sport

  Reklama