Menu

Polscy piłkarze zaprzeczają oskarżeniom o rasizm po meczu z Anglią

Polscy piłkarze zaprzeczają oskarżeniom o rasizm po meczu z Anglią
Kamil Glik został ukarany żółtą kartką w pamiętnym meczu z Anglią, zakończonym remisem 1:1. (Fot. Getty Images)
Team menedżer piłkarskiej reprezentacji Jakub Kwiatkowski zapewnił w rozmowie ze Sky Sports, że nie doszło do żadnego incydentu rasistowskiego w trakcie meczu Polska - Anglia (1:1) w ramach eliminacji mistrzostw świata 2022. FIFA wszczęła dochodzenie w sprawie zachowania Kamila Glika.
Reklama
Reklama

"Rozmawiałem z naszymi piłkarzami i oni zaprzeczają, że był jakikolwiek rasistowski incydent" - wyjaśnił Sky Sports rzecznik prasowy PZPN Kwiatkowski.

Glik miał dopuścić się rasistowskiego zachowania podczas starcia po zakończeniu pierwszej połowy z obrońcą Manchesteru City Kylem Walkerem. Zachowanie Polaka zdenerwowało Harry'ego Maguire'a. Obaj piłkarze później zostali ukarani żółtymi kartkami. Glik zapewnił na łamach angielskiej prasy, że była to jedynie "utarczka słowna".

Z kolei FIFA wydała nawet specjalny komunikat w tej sprawie, w którym informuje o wszczęciu dochodzenia.

"Informacje zostaną ocenione przez właściwe organy dyscyplinarne w celu podjęcia decyzji o kolejnych krokach" - można przeczytać w oświadczeniu międzynarodowej federacji.

Mecz odbył się w środę na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Czytaj więcej:

El. MŚ: Polska zremisowała z Anglią 1:1

  Komentarze
  • Domi77
   11 września, 06:25

   Zremisowali mecz,Anglicy są nie zadowoleni to od rasistów nas wyzywają. Po pierwsze największymi rasistami są Anglicy pokazali to po przegranym meczu z Włochami ( jak dwoje graczy nie strzeliło goli karnych) po drugie. To Anglia miała kolonie, niewolników i dyskryminuje ludzi do tej pory. Polska nigdy nie miała kolonii, niewolników i nie jest i nie była rasistowska. My mamy swoją historię, kulturę i tradycje, rodzice uczą nas szacunku do drugiego człowieka. Niestety Anglia słynie z rasizmu wielopokoleniowego. Po Brexit coraz bardziej. Pozd z Anglii.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.10.2021
  GBP 5.4084 złEUR 4.5717 złUSD 3.9212 złCHF 4.2644 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama