Menu

Połowa młodych ludzi w UK nie wie, jak odczytać zegarek ze wskazówkami

Połowa młodych ludzi w UK nie wie, jak odczytać zegarek ze wskazówkami
Młodzi ludzie mają problem z odczytywaniem godziny z tradycyjnych zegarków. (Fot. Getty Images)
Badanie grupy YouGov wykazało, że nawet połowa osób w wieku 18-24 lat może mieć problem z odczytaniem godziny z tradycyjnego, analogowego zegarka. Eksperci oceniają, że zdolność odczytu godziny z tarczy ze wskazówkami powoli będzie zanikać, ponieważ umiejętność ta nie jest już potrzebna.
Reklama

Nieco lepiej od osób z generacji "Z" radzi sobie pokolenie millenialsów - trudności we wskazaniu czasu na zegarku ze wskazówkami miała już tylko co piąta osoba w wieku 25-34 lat.

Badanie YouGov jasno pokazuje, że "generacja smartfonów" może ostatecznie utracić umiejętność odczytu analogowych tarcz zegarowych.

Wiadomości te są niepokojące dla zegarmistrzów - już teraz rynek tradycyjnych zegarków uchodzi za niszę, a z każdym kolejnym rokiem coraz bardziej się kurczy. Jak wskazuje YouGov, zawód zegarmistrza wkrótce może trafić tym samym na śmietnik historii.

Nowoczesne zegarki wyświetlają czas cyfrowo. (Fot. Getty Images)

Eksperci zgodnie twierdzą, że za brak umiejętności odczytu tradycyjnych zegarków odpowiada fakt, że każdy ma możliwość sprawdzenia godziny za pomocą smartfona, komputera lub smartwatcha. Dla przedstawicieli starszych generacji jest to duże ułatwienie, ale dla nowszego pokolenia to jedyna rzeczywistość, jaką znają.

Badanie YouGov zostało zlecone przez Marloe Watch Company, brytyjskiego projektanta zegarków na rękę. Firma twierdzi, że urządzenia cyfrowe stały się już "podstawowym" sposobem, w jaki młodzi ludzie mogą sprawdzać godzinę.

  Komentarze
  • Rtl1978
   12 grudnia 2019, 15:02

   Niedługo zaniknie im przydatność użycia mózgu, staną się zwykłymi amebami

  • Robert Wozniak
   12 grudnia 2019, 16:39

   Och, jaki dramat, a 99% starych ludzi nie wie jak korzystac z dobrodziejstw rozwiazan w chmurze i co z tego. Moi synowie nie maja pojecia co to jest MCMLXXVIII, ja wiem i co mi to daje w roku 2019? Satysfakcje, oczywiscie, mam poziom wiedzy adekwatny do mojego poziomu i "moich czasow" - moje dzieci za 30 lat beda tak samo porownywane z ich dziecmi. I nie dotyczy to Brytyjczykow, Polakow, czy Niemcow.

  • Jula
   12 grudnia 2019, 19:36

   I co z tego ze sie chwalisz swoim Mercedesem MCML ?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.01.2020
  GBP 5.031 złEUR 4.246 złUSD 3.831 złCHF 3.954 zł

  Sport


  Reklama