Menu

Policja w UK udostępniła kurs, jak zachować się podczas ataku terrorystycznego

Policja w UK udostępniła kurs, jak zachować się podczas ataku terrorystycznego
Kurs pozwoli nauczyć się, w jaki sposób dostrzec sygnały podejrzanego zachowania i jak reagować w przypadku ataku". (Fot. Getty Images)
Brytyjska policja udostępniła dzisiaj po raz pierwszy darmowe, dostępne dla wszystkich kursy internetowe, jak zachować się w przypadku ataku terrorystycznego.
Reklama

Opracowany przez funkcjonariuszy oddziałów antyterrorystycznych i ekspertów kurs ACT Awareness eLearning był do tej pory dostępny tylko dla personelu pracującego w zatłoczonych miejscach, takich jak np. centra handlowe czy obiekty rozrywkowe.

Teraz policja zachęca wszystkich, aby odbyli szkolenie, które pozwoli nauczyć się, w jaki sposób dostrzec sygnały podejrzanego zachowania i jak reagować w przypadku samego ataku.

Jak podkreślono, decyzja o udostępnieniu kursu szerokiej publiczności nie ma związku z atakiem terrorystycznym, który miał miejsce 29 listopada br. na London Bridge. Jednak zaznaczono, że wydarzenia te przypomniały o trwającym zagrożeniu i nieustannej potrzebie czujności.

Decyzja o udostępnieniu kursu "nie ma związku z zamachem, który miał miejsce 29 listopada br. na London Bridge". (Fot. Getty Images)

W zamachu, który miał miejsce podczas odbywającego się w budynku Fishmongers' Hall seminarium na temat reintegracji skazanych, zabite zostały dwie osoby, a trzy inne zostały ranne. Sprawcą był skazany w przeszłości za terroryzm 28-letni Usman Khan, który w grudniu zeszłego roku został warunkowo zwolniony z więzienia.

W powstrzymaniu napastnika przed atakowaniem kolejnych ofiar kluczową rolę odegrały przypadkowe osoby - uczestnicy seminarium, pracownicy budynku i przypadkowi przechodnie. Jednym z bohaterów tych wydarzeń był pracujący w kuchni w Fishmongers' Hall Polak o imieniu Łukasz.

Kurs ACT Awareness eLearning składa się z siedmiu modułów o łącznej długości 45 minut.

Na początku listopada władze brytyjskie obniżyły poziom zagrożenia terrorystycznego z "poważnego" na "znaczące". "Znaczący" poziom zagrożenia terrorystycznego jest trzecim w pięciostopniowej skali i oznacza, że atak może nastąpić bez ostrzeżenia. Mimo ataku na London Bridge, nie zdecydowano się na ponowne podniesienie stopnia zagrożenia.

Czytaj więcej:

Świadek: Zabity w zamachu Jack Merritt pierwszy przeciwstawił się napastnikowi

Walczył lancą, nie kłem. Łukasz opisuje przebieg wydarzeń

Rodzina terrorysty z Mostu Londyńskiego potępia jego czyn

  Komentarze
  • Raze
   9 grudnia 2019, 22:22

   Co za pierdoły! Lepiej dajcie ludziom więcej praw do samoobrony. W kraju, gdzie agresor ma większe prawa niż ofiara. No żenada.

  • High class
   10 grudnia 2019, 08:56

   To wykup sobie ochroniarska ochrone z naszych £££££££

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.06.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.444 złUSD 3.922 złCHF 4.095 zł

  Sport


  Sport

  Reklama