Menu

Policja w UK: Wszyscy zmarli w ciężarówce to Wietnamczycy

Policja w UK: Wszyscy zmarli w ciężarówce to Wietnamczycy
Wielu Wietnamczyków straciło członków rodzin, którzy wyjechali, aby zapewnić swoimi bliskim lepsze warunki materialne. (Fot. Getty Images)
Brytyjska policja poinformowała, że obecnie uważa, iż wszystkie osoby, których ciała znaleziono w zeszłym tygodniu w kontenerze ciężarówki w parku przemysłowym w południowo-wschodniej Anglii, pochodziły z Wietnamu.
Reklama

"W tej chwili uważamy, że ofiary są obywatelami Wietnamu i jesteśmy w kontakcie z rządem wietnamskim. Jesteśmy w bezpośrednim kontakcie z wieloma rodzinami w Wietnamie i Wielkiej Brytanii i sądzimy, że zidentyfikowaliśmy rodziny niektórych ofiar" - wskazał na Twitterze Tim Smith z policji w hrabstwie Essex.

Jak informowano w dniu, w którym odnaleziono ciała, wśród ofiar jest 31 mężczyzn i osiem kobiet. Z wyjątkiem jednej osoby - nastolatka - wszystkie ofiary to osoby dorosłe.

Do makabrycznego odkrycia doszło w nocy z 22 na 23 października w parku przemysłowym Waterglade Industrial Park, ok. 30 km na wschód od Londynu. Ciała znajdowały się w kontenerze-chłodni umieszczonym na naczepie ciężarówki. Kontener przypłynął tej samej nocy z belgijskiego Zeebrugge do angielskiego portu Purfleet, gdzie odebrał go kierowca ciężarówki, która - jak się przypuszcza - przyjechała z Irlandii Północnej.

Sprawa wywołała wiele kontrowersji w Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)

Początkowo sądzono, że wszystkie ofiary to obywatele Chin i tę wersję wstępnie potwierdzały policja i chińskie władze, później jednak pojawiało się coraz więcej poszlak wskazujących, że przynajmniej część z ofiar mogła być Wietnamczykami. Wczoraj w Wietnamie aresztowano dwie osoby podejrzane o związek z tą sprawą.

Władze brytyjskie na razie postawiły zarzuty dwóm osobom - 25-letniemu kierowcy ciężarówki, który został aresztowany tego samego dnia, kiedy odkryto ciała oraz - w piątek - 23-letniemu mężczyźnie zatrzymanemu w Irlandii. Obaj pochodzą z Irlandii Północnej. Postawiono im zarzuty zabójstwa, uczestnictwa w przemycie ludźmi oraz pomocy w nielegalnym przedostaniu się na terytorium Wielkiej Brytanii. W związku ze sprawą policja poszukuje dwóch innych mężczyzn, braci, którzy również mieszkają w Irlandii Północnej.

Czytaj więcej:

Wietnam: Premier zarządził śledztwo ws. ciężarówki ze zwłokami w Anglii

39 ciał w ciężarówce w Essex: Troje zatrzymanych zwolniono za kaucją

  Komentarze
  • Przemko
   2 listopada 2019, 17:15

   cześć ich pamięci! Wietnamczycy to wspaniały Naród. wiem, że chcieli tu wjechać nielegalnie - ALE W ODRÓŻNIENIU OD NACHODŹCÓW - przyjechali by tu nie po benefity - ale do ciężkiej pracy! PS. dalej jakieś LOlactwo będzie narzekać, że musi wypełnić darmową aplikację w swoim telefonie, żeby tu legalnie być???

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Reklama