Menu

Policja w Szwecji ostrzega Polaków przed Polakami

Policja w Szwecji ostrzega Polaków przed Polakami
Szwedzka policja wydała ostrzeżenie w związku z grasującą szajką złodziei, której celem są wyłącznie Polacy. (Fot. Getty Images)
Jak donosi portal RMF24 w oparciu o szwedzkie media, Policja w Szwecji wydała oficjalne ostrzeżenie dla Polaków przed oszustami posługującymi się językiem polskim. Polacy mają szukać w książce telefonicznej polskobrzmiących nazwisk, a następnie dzwonić do tych osób podając się za policjantów.
Reklama

Policja w Szwecji ostrzega Polaków przed PolakamiPolicja w szwedzkim Goetenborgu przekazała, że otrzymała ogromną liczbę zgłoszeń o oszustwach "na policjanta". Proceder polega na tym, że Polacy podają się za policjantów i oszukują swoich rodaków, prosząc ich o przekazanie wszystkich kosztowności.

W ten sposób oszukano już kilkadziesiąt osób z Polski - donoszą szwedzkie media, na które powołuje się portal RMF24.

"Tylko w ciągu jednego dnia mieliśmy trzy takie zgłoszenia" - przekazała rzeczniczka policji z regionu zachodniego Anna Goeransson.

Oszuści dzwonią do Polaków i proszą ich o oddanie kosztowności "w depozycie" policji. (Fot. Getty Images)

Goeransson przyznaje, że wiele osób zaufało dzwoniącym i w ten sposób stracili wartościowe rzeczy. Ofiarami oszustów najczęściej padają kobiety - jedną z nich była 86-letnia Polka, która przekazała bandytom swoją biżuterię i gotówkę, którą miała w domu. Zgodnie z ich instrukcjami spakowała je do worka i o wyznaczonej godzinie wystawiła przed drzwiami mieszkania.

Policja w Szwecji radzi w takim przypadku natychmiast odłożyć słuchawkę i bezwzględnie zadzwonić pod numer 114 14. "Policja nigdy nie przeprowadza takich rozmów" - zapewnia Anna Goeransson i prosi o każdorazowe zgłaszanie prób oszustwa.

  Komentarze
  • Leon zawodowiec
   14 września 2019, 20:24

   cyganski numer

  • Pozory myla
   14 września 2019, 21:20

   Jaki cygan. Polak zlodziej I tyle. Wielu takich widzialem o anielskim wygladzie a kieszenie pod ubraniami naladowane.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 06.07.2020
  GBP 4.945 złEUR 4.470 złUSD 3.959 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama