Menu

Policja: 39 zmarłych osób, które znaleziono w ciężarówce, to Chińczycy

Policja: 39 zmarłych osób, które znaleziono w ciężarówce, to Chińczycy
Na światło dzienne wychodzą kolejne informacje. (Fot. Getty Images)
Wszystkie 39 osób, których zwłoki znaleziono w naczepie ciężarówki w parku przemysłowym w południowo-wschodniej Anglii, było obywatelami Chin - poinformowała dziś brytyjska policja.
Reklama

Narodowość ofiar potwierdziło osobno także chińskie ministerstwo spraw zagranicznych - poinformował na Twitterze państwowy anglojęzyczny dziennik "Global Times". Cytowany przez gazetę resort zastrzegł, że "na razie nie można udzielić żadnych informacji".

Brytyjska policja przekazała również, że wśród ofiar jest 31 mężczyzn i osiem kobiet. Wczoraj informowano jedynie o 38 osobach dorosłych i jednym nastolatku, nie precyzując płci ofiar. Policja zastrzegała przy tym, że ich identyfikacja "może potrwać długo".

Ciała znaleziono wczoraj ok. godz. 1:40 w parku przemysłowym Waterglade Industrial Estate ok. 30 km na wschód od Londynu w kontenerze-chłodni umieszczonym na naczepie ciężarówki.

Policja na tym etapie udziela bardzo oszczędnych informacji. (Fot. Getty Images)

Prowadzący śledztwo kontynuowali dziś przesłuchania kierowcy ciężarówki, 25-letniego mieszkańca Irlandii Północnej, Mo Robinsona, zatrzymanego dzień wcześniej pod zarzutem morderstwa. Funkcjonariusze policji przeszukali dziś także dwie nieruchomości w Irlandii Północnej, aby zbadać, czy w sprawę przemytu ludzi były zaangażowane zorganizowane grupy przestępcze.

Tymczasem ujawnianych jest coraz więcej szczegółów dotyczących zdarzenia. Jak się okazuje, ciężarówka i naczepa przybyły do Anglii osobno: zarejestrowana w Bułgarii ciężarówka - z Irlandii Północnej, zaś naczepa - na promie z belgijskiego Zeebrugge do angielskiego portu Purfleet.

Dopiero tam kontener-chłodnię doczepiono do ciężarówki. Władze belgijskie podały, że kontener przybył do Zeebrugge we wtorek o godz. 14:29, ale nie wiadomo na razie, czy ofiary zostały w nim umieszczone w Belgii czy już wcześniej.

Czytaj więcej:

Essex: Zwłoki 39 osób znaleziono w ciężarówce

Policja: Ciężarówka, w której odkryto zwłoki, przypłynęła z Belgii

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.02.2020
  GBP 5.085 złEUR 4.310 złUSD 3.941 złCHF 4.055 zł

  Sport


  Reklama