Menu

Półamatorski klub szkocki może pobić 45-letni rekord Ajaxu Amsterdam

Półamatorski klub szkocki może pobić 45-letni rekord Ajaxu Amsterdam
Historię podchwyciły m.in. takie media, jak BBC (Fot. Getty Images)
Dzisiaj oczy piłkarskiej Szkocji będą zwrócone nie na Celtic ani Rangers, a na East Kilbride. Klub występujący w amatorskiej dywizji Lowland League może pobić rekord liczby kolejnych zwycięstw w meczach o stawkę, ustanowiony przez Ajax Amsterdam w latach 1971-72.
Reklama

W ubiegłą sobotę East Kilbride pokonał Vale of Leithen, co było 26. z rzędu (12. w tym sezonie) wygraną drużyny z miasta mającego ok. 80 tysięcy mieszkańców. Taka passa przydarzyła się tylko ok. 45 lat temu Ajaxowi, którego barw bronili wówczas tacy piłkarze, jak Johan Cruyff czy Johan Neeskens.

O niezwykłym wyczynie zespołu, na którego mecze przychodzi zwykle ok. 150 osób, poinformował lokalny dziennik "East Kilbride News". Historię podchwyciły inne media, m.in. BBC.

"Mój telefon dzwoni bez przerwy, ale to dobrze, że tyle się o nas mówi. Wszyscy tutaj się tym cieszymy. Mam nadzieję, że mieszkańcy przyjdą w sobotę na K-Park i będą nas wspierać" - powiedział trener Martin Lauchlan.

Dotychczas drużyna East Kilbride znana była głównie z tego, że w zeszłym roku trafiła na Celtic w Pucharze Szkocji. W roli gospodarza wystąpiła w Airdrie, gdzie mogło przyjść ok. ośmiu tysięcy kibiców. Faworyt wygrał 2:0.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama