Menu

Polak z Mansfield wsiadł za kółko po nocy spędzonej w pubie

Polak z Mansfield wsiadł za kółko po nocy spędzonej w pubie
Policja zauważyła podejrzane zachowanie Polaka na drodze. (Fot. Getty Images)
Policja aresztowała 28-letniego Marcina Ejdysa z Mansfield za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Polak zwrócił na siebie uwagę funkcjonariuszy po tym, jak jechał pomiędzy dwoma pasami ruchu i zatrzymał się na zielonych światłach.
Reklama

Policja w Mansfield zauważyła podejrzane zachowanie kierowcy niebieskiego samochodu Suzuki Alto w Nowy Rok ok. 4:00 nad ranem. Prowadzący auto nie był w stanie trzymać się swojego pasa ruchu, a dodatkowo zatrzymał się na skrzyżowaniu na zielonym świetle - można przeczytać na portalu Chad.co.uk.

Sąd w Mansfield, który prowadził w tej sprawie rozprawę 23 stycznia, dowiedział się, że Polak miał w wydychanym powietrzu 55 mg alkoholu. Limit dla kierowców pojazdów w Wielkiej Brytanii wynosi 35 mg.

"To była droga z dwoma pasami ruchu, a samochód jechał pośrodku. Następnie zatrzymał się przed skrzyżowaniem na zielonych światłach i stał tam do momentu, gdy światła zmieniły się dwukrotnie. Po skręceniu na Radcliffe Gate kierowca został zatrzymany" - przekazał policjant Robert Carr, który zauważył na służbie pijanego kierowcę.

Polak otrzymał zakaz prowadzenia auta na 15 miesięcy. (Fot. Getty Images)

Korzystając z pomocy polskiego tłumacza, 28-letni Marcin Ejdys z Victoria Street w Mansfield przyznał się, że prowadził auto pod wpływem alkoholu.

"Tej nocy pił w domu, a następnie udał się do polskiego pubu. Czuł, że może prowadzić auto, chociaż nie mógł. Pracuje w fabryce słodyczy i mieszka ze współlokatorami" - przekazała obrończyni Polaka Emma Cornell.

Polakowi zabroniono teraz prowadzenia pojazdu przez 15 miesięcy. Zaproponowano mu również kurs rehabilitacji dla pijanych kierowców, który skróci zakaz o 114 dni, jeśli zostanie ukończony do 28 października 2020 r.

28-letni Marcin Ejdys został również również ukarany grzywną w wysokości £294. Pola będzie musiał także pokryć koszty sądowe (£85) oraz opłatę victim surcharge (£32).

Czytaj więcej:

Polacy piją coraz więcej i chętniej wsiadają za kółko

Sylwester na polskich drogach: 6 zabitych, 41 rannych

"Rzeczpospolita": Pijani wracają na polskie drogi

  Komentarze
  • Typ
   28 stycznia, 17:40

   bardzo niska kara

  • Cyku
   28 stycznia, 17:49

   Raz sie chłopu zdarzyło, kapje za dużo wypił.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.02.2020
  GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

  Sport


  Reklama