Menu

Polak oskarżony o zamordowanie matki siekierą

Polak oskarżony o zamordowanie matki siekierą
O sprawie rozpisuje się irlandzka prasa. Na zdj.: kwiaty składane pod domem zamordowanej Polki. (Fot. www.thesun.ie/screenshot)
32-letni Tomasz P. został oskarżony o zabicie siekierą matki. Po usłyszeniu decyzji powiedział tylko: 'Bez komentarza'.
Reklama

W sądzie dystryktowym w Droghedzie Polak z Cherrybrook w Ardee (hr. Louth) usłyszał zarzut morderstwa. Tomasz P. został aresztowany 8 stycznia, krótko po tym, jak Garda przyjęła zgłoszenie o tragedii w Ardee (hr. Louth).

Ciało 57-letniej Elżbiety P. znaleziono w holu domu we wtorek o godz. 11:30. Przybyli na miejsce śledczy znaleźli w domu siekierę. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został przesłuchany na posterunku, a wczoraj stanął przed sądem.

“Polka, która przyjechała 10 lat temu do Irlandii z Wrześni (woj. wielkopolskie), mieszkała z mężem od 7 lat w Ardee. Para była przez lokalną społeczność bardzo szanowana” - dowiedział się portal.

Obrońca oskarżonego, Patrick Goodwin, wyraził poważne zaniepokojenie stanem psychicznym swojego klienta i poprosił o zwrócenie na niego w areszcie szczególnej uwagi.

Jak przekazał w sądzie sierżant Jim McCumiskey, po przedstawieniu mu oskarżenia, Polak odpowiedział jedynie: “Bez komentarza”.

Tomasz P. pozostanie w areszcie do kolejnej rozprawy, zaplanowanej na 17 stycznia.

“Sędzia John Cheatle stwierdził podczas wczorajszego krótkiego posiedzenia, że oskarżony powinien otrzymać odpowiednią opiekę medyczną i prawną” - podsumował portal.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 11.08.2020
  GBP 4.893 złEUR 4.402 złUSD 3.739 złCHF 4.090 zł

  Sport


  Sport

  Reklama