Menu

Polak leżał 3 tygodnie martwy w swoim mieszkaniu

Polak leżał 3 tygodnie martwy w swoim mieszkaniu
Sligo to 18-tysięczne miasteczko w północno-zachodniej Irlandii, położone na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. (Fot. Wikipedia)
43-letni Polak został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu w zachodniej części Irlandii. Śledztwo wykazało, iż zgon nastąpił około trzech tygodni wcześniej.
Reklama

Jak donosi dziennik "Irish Independent", ciało Jacka J. znaleziono w jego domu w Sligo. Irlandzka policja poinformowała, że w jego mieszkaniu na podłodze zauważono porozrzucane puste butelki po wódce.

Przyjaciel zmarłego, zaniepokojony brakiem kontaktu od Jacka J., 5 maja br. postanowił zgłosić sprawę policji. W tym samym dniu po południu wraz z sierżantem Gerardem Moylanem udał się do mieszkania znajomego. 

Ponieważ drzwi wejściowe były zamknięte, policjant uchylił okienko skrytki na listy. Poczuł silny fetor, zadzwonił więc po pomoc przy wyważeniu drzwi do mieszkania. Ciało Jacka J. leżało na kanapie z twarzą zwróconą ku podłodze i było w stanie zaawansowanego rozkładu.

Według portalu informacyjnego zachodniej części wyspy - Locally.ie - mężczyznę przewieziono do szpitala w Sligo, gdzie dwie godziny później oficjalnie stwierdzono zgon. Sekcja zwłok nie wykazała żadnych fizycznych obrażeń na ciele.

Zakończone niedawno śledztwo potwierdziło, że bezpośrednią przyczyną śmierci Polaka był brak dopływu krwi do serca, spowodowany wysokim, toksycznym poziomem alkoholu.

Sierżant Moylan skontaktował się z polskim konsulem w Irlandii, aby nawiązać kontakt z jego rodziną w Polsce. Z informacji uzyskanych w trakcie śledztwa dowiedziano się, że Jacek J. był rozwiedziony i miał dwójkę dzieci.

Pogrzeb odbył się 30 lipca br. w Sligo.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 21.09.2020
  GBP 4.876 złEUR 4.480 złUSD 3.796 złCHF 4.156 zł

  Sport


  Sport

  Reklama