Menu

Polacy z możliwością wzięcia "urlopu dla znudzonych"?

Polacy z możliwością wzięcia "urlopu dla znudzonych"?
Polskie ministerstwo pracuje już na nowelizacją prawa. (Fot. Getty Images)
'Chodzi o to, by pracownik mógł wziąć do pół roku bezpłatnego urlopu na stworzenie własnej firmy' - informuje 'Gazeta Wyborcza' w jednym z ostatnich wydań. Jak dodaje, nad urlopem już pracuje Ministerstwo Rozwoju kierowane przez Jadwigę Emilewicz.
Reklama

Jak zaznacza "Gazeta Wyborcza" w czasie urlopu bezpłatnego pracownik będzie nadal zatrudniony w dotychczasowym miejscu pracy - resort rozwoju wyjaśnia , że dzięki temu gospodarka kraju będzie bardziej innowacyjna.

"Potrzebujemy kultury biznesowej, która akceptuje ryzyko, uczy wychodzenia poza schematy i twórczego wykorzystywania porażek. Pomysł urlopu na start up jest zatem komplementarny wobec naszych wcześniejszych propozycji. Chcemy sięgnąć do uśpionych pokładów przedsiębiorczości" - odpowiedziało "Gazecie Wyborczej" ministerstwo.

Czy nowy urlop zachęci Polaków do zakładania własnych przedsiębiorstw? (Fot. Getty Images)

Urlop ma się należeć pracownikom w każdej firmie, niezależnie od tego, czym się zajmuje, "może to więc być mleczarnia, zakład produkujący okna czy firma komputerowa".

Zdaniem Jeremiego Mordasewicza z Konfederacji Lewiatan, "takimi pomysłami zdezorganizujemy polskie zakłady pracy".

Czytaj więcej:

Prawie połowa Polaków wierzy, że ten rok będzie lepszy niż 2019

Większość Polaków przychylna podejmowaniu pracy przez cudzoziemców

  Komentarze
  • Czytelnik anonimowy
   15 stycznia, 08:12

   Polacy są przedsiębiorczy, tylko opłaty za prowadzenie biznesu są zabójcze. w UK przez pierwsze 3 miesiące nie trzeba nic płacić za działalność, bo jest to czas na sprawdzenie, czy biznes wyjdzie. u nas już od pierwszego dnia zus ostro kasuje.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama