Menu

Polacy wracający z Włoch "powinni zachować spokój i obserwować swój stan zdrowia"

Polacy wracający z Włoch "powinni zachować spokój i obserwować swój stan zdrowia"
Wielu Polaków wyjechało do Włoch podczas zimowych ferii. (Fot. Getty Images)
Polacy, którzy wracają z Włoch, powinni zachować spokój i obserwować swój stan zdrowia - poinformował Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas, odnosząc się do czterech przypadków śmiertelnych we Włoszech osób zakażonych koronawirusem oraz faktu, że wielu Polaków spędziło tam ferie zimowe.
Reklama

Alarm we Włoszech wybuchł po tym, gdy na północy kraju w ciągu kilku dni stwierdzono ponad 200 przypadków zachorowań. Zmarły cztery osoby zakażone groźnym koronawirusem. W Lombardii i w Wenecji Euganejskiej zanotowano zdecydowaną większość z potwierdzonych dotąd we Włoszech przypadków zachorowań.

"Polacy muszą zachować daleko idący spokój. Muszą sami się obserwować. Muszą widzieć, że mogli spotkać się z zagrożeniem. Między nami mówiąc, ono nie jest tak wielkie, jak się wszystkim wydaje" - zaznaczył Pinkas w TVN24. Jak zauważył, kwarantannie we Włoszech poddano 11 tys. osób.

W ciągu kilku dni we Włoszech stwierdzono ponad 200 przypadków zachorowań. (Fot. Getty Images)

Według Pinkasa, problemem w tej sytuacji może być jednak to, że nie wiadomo, w jaki sposób doszło do zakażenia i w ciągu dwóch dni dwukrotnie zwiększyła się liczba zainfekowanych we Włoszech. "To jest już takie narastanie wykładnicze we Włoszech" - dodał.

Wyraził nadzieję, że władze włoskie poradzą sobie z tym problemem. Pinkas zaznaczył, że koronawirus może zostać zwalczony za pomocą "rozsądku, spokoju, braku paniki i własnej odpowiedzialności".

Czytaj więcej:

Konsulat w Mediolanie apeluje do Polaków: Unikajcie miejsc publicznych

Koronawirus zaatakował już na świecie ponad 78 tys. osób

Liga włoska: Czwarty odwołany mecz z powodu koronawirusa

Włochy: Wyspa Ischia nie wpuszcza turystów z Chin

  Komentarze
  • Dlaczego
   25 lutego, 08:01

   nie ma tu nikogo tylko kazdy ujadacz ujada w tematach o uk , czytelnik anonimowy w koncu zrozumiał ze tam tez moze byc zaraza na wielka skale

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.577 złUSD 3.866 złCHF 4.273 zł

  Sport


  Sport

  Reklama