Menu

Polacy w Bicester zorganizują wigilię dla samotnych

Polacy w Bicester zorganizują wigilię dla samotnych
Gest Polaka spotkał się z pozytywnym odzewem lokalnych społeczności. (Fot. Bicester Advertiser/screenshot)
29-letni Damian Tarnawski oraz jego partnerka Sylwia Puzan podjęli decyzję o zorganizowaniu w tym roku typowo polskiej Wigilii w niecodziennym wydaniu. Jak relacjonują media, Polacy chcą zaprosić do siebie samotne osoby z Bicester, aby wspólnie celebrować świąteczny okres.
Reklama

Jak możemy przeczytać na łamach "Bicester Advertiser", polska para w sumie zamierza zaprosić do siebie trzy osoby. 

29-letni Damian Tarnawski przyznał, że na pomysł zaproszenia samotnych osób wpadł po tym, gdy kiedyś samemu musiał spędzić święta w ten sposób.

"Po raz pierwszy zaproszę kogoś na Boże Narodzenie. Robię to, ponieważ wiem, że w tym czasie jest wielu ludzi, którzy są sami. Spędziłem już święta samotnie i wiem, jak się czują ci ludzie" - skomentował Polak.

"Zamierzamy sprawić, aby czyjeś Boże Narodzenie było w tym roku wyjątkowe. Chcemy także, aby mogł zobaczyć, jak świętujemy ten okres w Polsce" - dodał na łamach prasy.

Mężczyzna zaoferował nawet możliwość podwiezienia chętnych przed i po świątecznym posiłku.

Gest Polaka spotkał się z pozytywnymi reakcjami lokalnych społeczności. "Cóż za niesamowity gest i jakże hojna osoba" - skomentowała jedna z mieszkanek okolicy.

"Fantastyczny gest" - dodał inny.

"Nie spodziewałem się tak wielu miłych odpowiedzi. Dziękuję bardzo każdemu z was, to absolutnie chwyciło mnie za serce" - przekazał sam Polak, widząć mnóstwo pozytywnych komentarzy.

  Komentarze
  • Leon zawodowiec
   10 grudnia 2019, 13:43

   Wszystko dla poklasku gdyby byl takim altruistą to by sie nie chwalił

  • Aa g
   10 grudnia 2019, 14:00

   Leon jakie ty znasz słowa jestem pod wrażeniem. On przynajmniej daje jakis przykład, czy dobry, czy zły niech każdy sam oceni. Czy jest to szczere, czy nie, to jest to pomiędzy nim a Bogiem, więc może wstrzymaj się ze swoją oceną co ? Zawodowy znawco wszystkiego.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 12.08.2020
  GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

  Sport


  Sport

  Reklama