Menu

Polacy rzucili się na wakacje 2021

Polacy rzucili się na wakacje 2021
Większość postawiła krzyżyk na wyjazdach w tym roku. (Fot. Getty Images)
Klienci Itaki, Rainbow i TUI kupują ofertę na lato 2021; większość zamienia tegoroczne wyjazdy - pisze dzisiejszy 'Puls Biznesu'.
Reklama
Reklama

"Większość Polaków położyła krzyżyk na zagranicznych wakacjach w tym roku. Nic dziwnego - nie wiadomo, kiedy zostaną odblokowane granice i jak długo będzie obowiązywać kwarantanna" - zauważa gazeta.

Jak podaje dziennik, biura podróży oferują niedoszłym turystom m.in. przesunięcie terminu wyjazdu lub zwrot gotówki (194 dni od planowanej daty). "Większość klientów wybierała zwrot gotówki, dlatego biura - po raz pierwszy w historii - wprowadziły ofertę na lato przyszłego roku już w kwietniu. Pierwsza zdecydowała się na to Itaka - 24 kwietnia" - czytamy.

Jak informuje cytowany w "PB" wiceprezes Itaki Piotr Henicz, do dzisiaj wakacje 2021 zarezerwowało około 3 tys. klientów.

"PB" pisze, że sprzedaż oferty na lato wprowadziły także TUI i Rainbow. W przypadku Rainbow, sprzedaż oferty na lato 2021 wystartowała 5 maja, a 7 maja ruszyła sprzedaż przyszłorocznych wakacji w TUI.

Jak czytamy w dzienniku, ci trzej touroperatorzy obsłużyli w zeszłym roku ponad 70 proc. z 3,2 mln Polaków, którzy wyjechali z biurem podróży. 

Czytaj więcej:

Macron: Na wakacje nie wyjedziemy z Europy

Polacy planują wyjazdy. Wzrasta liczba zapytań o noclegi

Premier Włoch: Pojedziemy na wakacje, nie spędzimy lata na balkonie

Ryanair chce wznowić od lipca 40 proc. swych lotów

Brytyjski minister zdrowia: Musimy "odwołać" lato, szansa na wakacje niewielka

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 05.08.2021
  GBP 5.3553 złEUR 4.5555 złUSD 3.8485 złCHF 4.2454 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama