Menu

Polacy nie lubią swoich miejsc pracy?

Polacy nie lubią swoich miejsc pracy?
Nowoczesne technologie całkowicie zmieniły sposób życia ludzi i tego, jak pracują na całym świecie. (Fot. Getty Images)
Ponad połowa Polaków wolałaby zmienić przestrzeń, w jakiej pracuje - wynika z badania 'Jak lubią pracować Polacy'. 'Chcemy pracować elastycznie i mieć większą swobodę wyboru godzin oraz miejsca pracy' - komentuje ekspertka.
Reklama

Z badania przeprowadzonego w styczniu przez Kantar TNS Polska wynika, że więcej niż co drugi Polak wolałby zmienić przestrzeń, w jakiej pracuje. 36 proc. osób przyznaje, że obowiązki zawodowe wykonuje także w czasie wolnym, a co trzeci badany często pracuje w domu.

Dla respondentów w pracy najważniejsza jest dobra atmosfera, właściwe warunki i wygodny dojazd do biura. Ponad połowa badanych deklaruje, że efektywnie pracuje jedynie przez 4-6 godz. w ciągu dnia.

Zdaniem Adama Lisa z Brain Embassy, które zleciło badanie, tym, co najbardziej zaskakuje, jest wysoki odsetek Polaków (42 proc.), którzy chcieliby pracować inaczej niż w tradycyjny sposób.

"Nowoczesne technologie całkowicie zmieniły sposób życia ludzi i tego, jak pracują na całym świecie. Badanie wyraźnie pokazało, że te zmiany są również bardzo widoczne w Polsce. Chcemy pracować elastycznie i mieć większą swobodę wyboru godzin oraz miejsca pracy - najlepiej takiego, które pobudzi naszą kreatywność. Co ciekawe, zwolennikami takich nowoczesnych form pracy nie są tylko osoby młode, ale również te powyżej 40. i 50. roku życia, a to, co je łączy, to duża otwartość na zmiany" - podsumowuje Lis. 

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 28.02.2020
  GBP 5.066 złEUR 4.335 złUSD 3.925 złCHF 4.073 zł

  Sport


  Reklama