Menu

Polacy nie chcą pracować krócej

Polacy nie chcą pracować krócej
Tylko 38 proc. Polaków popiera czterodniowy tydzień pracy. (Fot. Getty Images)
Cztery dni pracy w tygodniu zamiast pięciu? Taka koncepcja podoba się w Europie - najbardziej Hiszpanom, a najmniej Polakom - pisze dzisiejszy 'Puls Biznesu'.
Reklama

Pewna brytyjska firma, po próbnym wprowadzeniu czterodniowego tygodnia pracy na półtora miesiąca, oświadczyła, że udało się jej osiągnąć te same wyniki co przed tą zmianą, a nawet dostrzegła pewien wzrost.

Wygląda na to, że podobnych efektów spodziewają się europejscy pracownicy. Ponad połowa z nich (59 proc.) twierdzi, że wolałaby pracować przez cztery dni w tygodniu. To jeden z wniosków raportu "The Workforce View in Europe 2019", przygotowanego przez ADP na podstawie opinii 10 tys. pracowników z Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Polski, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz Włoch, którzy odpowiadali na pytania o swoje aktualne środowisko pracy oraz oczekiwania co do przyszłości - pisze PB.

"Najbardziej entuzjastyczni wobec czterodniowego tygodnia pracy są Hiszpanie. Prawie dwie trzecie z nich (63 proc.) twierdzi, że jest to ich wymarzony system. Na drugim biegunie znajdują się Polacy - spośród nich takie rozwiązanie popiera tylko 38 proc." - czytamy w "Pulsie Biznesu". 

Z kolei z przeprowadzonego na Wyspach sondażu You Gov wynika, że aż trzy czwarte brytyjskich pracowników chciałoby pracować cztery, a nie pięć dni w tygodniu.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama