Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polacy najbardziej chcą niższego podatku VAT

Polacy najbardziej chcą niższego podatku VAT
Rząd ma wkrótce przyjąć projekt ustawy o PIT zero. (Fot. Getty Images)
Kowalscy wolą obniżkę VAT bardziej od obniżki PIT - wynika z sondażu IBRiS dla 'Dziennika Gazety Prawnej' oraz radia RMF FM.
Reklama

W sondażu zapytano Polaków o to, jaką obniżkę podatku uznają za ważniejszą - PIT czy VAT. Prawie połowa (49,8 proc.) respondentów odparła, że jest to obniżka podatku pośredniego VAT. Dla 33,8 proc. ważniejsza jest obniżka podatku dochodowego PIT, a 16,3 proc. nie ma w tej kwestii zdania.

Z kolei na pytanie, które z trzech rozwiązań obniżających podatki przygotowywanych przez rząd jest dla nich najważniejsze, 38,1 proc. respondentów odpowiedziało, że jest to obniżenie podstawowej stawki PIT z 18 do 17 proc., 30,3 proc. uważa, że jest to PIT zero dla osób do 26 lat, a 19,6 proc. za takie rozwiązanie uznało podwyższenie kosztów uzyskania przychodu. 5,7 proc. respondentów nie ma w tej kwestii zdania, a dla 6,4 proc. żadna z tych propozycji nie jest istotna.

"Projekt ustawy o PIT zero wkrótce ma przyjąć rząd. Jeszcze w lipcu ma ona być uchwalona przez parlament. A projekty dotyczące dwóch innych rozwiązań mają być wkrótce pokazane przez resort finansów" - przypomina gazeta.

Sondaż IBRiS zrealizowano w dniach 7-8 czerwca metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na próbie 1 100 osób.

 

  Komentarze


  • Nie ma szans
   25 czerwca, 07:28

   Rząd PiS tymczasowy VAT 23% zamienił ustawowo w stały poziom

  • KurczeBlade
   25 czerwca, 09:21

   Jak gadam z rumunami to mówią ze rumunia nie była zadlużona za czauczesku. A teraz jest większa bida i zadluzona i jeszcze wyprzedali majątek narodowy. Calkiem jak platforma z sld w Polsce. Kulczyk z kwaśniewskim hulali

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.09.2019
  GBP 4.895 złEUR 4.342 złUSD 3.932 złCHF 3.950 zł

  Sport


  Reklama