Menu

Polacy częściej twierdzą, że sprawy w naszym kraju idą w złym kierunku

Polacy częściej twierdzą, że sprawy w naszym kraju idą w złym kierunku
W ocenie kierunku biegu spraw w naszym kraju nieznacznie przeważają pesymistyczne opinie... (Fot. Getty Images)
Polacy nieco częściej twierdzą, że sprawy w naszym kraju idą w złym niż w dobrym kierunku. Uważa tak dwie piąte badanych (40 proc.) - wynika z wrześniowego raportu Kantar Polska.
Reklama

Polacy zostali zapytani o opinię na temat kierunku biegu spraw w naszym kraju, ocenę polskiej gospodarki, prognozę zmian sytuacji polskiej ludności w najbliższych trzech latach, a także o ocenę możliwości znalezienia pracy w Polsce.

W ocenie kierunku biegu spraw w naszym kraju nieznacznie przeważają pesymistyczne opinie. Polacy nieco częściej twierdzą, że sprawy w naszym kraju idą w złym niż w dobrym kierunku. Uważa tak dwie piąte badanych (40 proc.), 38 proc. respondentów pozytywnie patrzy na kierunek biegu spraw, określonego zdania na ten temat nie ma 22 proc. respondentów.

Większość badanych (58 proc.) uważa, że gospodarka naszego kraju się rozwija, przeciwnego zdania jest 29 proc. ankietowanych.

O tym, że w najbliższych trzech latach poprawią się warunki życia w Polsce przekonana jest ponad jedna trzecia badanych (36 proc.), 20 proc. uważa, że się pogorszą, 38 proc. sądzi, że się nie zmienią.

O tym, że w najbliższych trzech latach poprawią się warunki życia w Polsce przekonana jest ponad jedna trzecia badanych (36 proc.). Na zdj. Rynek Starego Miasta w Krakowie.(Fot. Getty Images)

Zdecydowana większość badanych (78 proc.) jest przekonana, że w Polsce można znaleźć pracę, 16 proc. ma bardziej pesymistyczne nastawienie i uważa, że znalezienie pracy w naszym kraju jest trudne lub niemożliwe.

W podsumowaniu raportu, opracowanym przez eksperta Kantaru Sylwię Bąbę, czytamy, że nastroje ekonomiczne we wrześniu są stabilne – Polacy zdają się nie ulegać wyborczej gorączce, ale patrząc na ich oceny, w Polsce dzieje się dość dobrze.

Zdaniem autorki, w porównaniu do sierpnia nastroje społeczne kształtują się podobnie, a niektóre wskaźniki nieznacznie się poprawiły, a oceny dotyczące gospodarki zaczęły się znacząco poprawiać od początku 2017 r. "Obecnie ocena kierunku biegu spraw jest dużo lepsza niż na początku rządów PiS" – napisała.

Badanie nastrojów społecznych Kantar przeprowadził od 6 do 11 wrześniu 2019 r. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1 004 osób, techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

Czytaj więcej:

Polacy uważają, że tylko nieliczni mają szanse na bogactwo

Polacy utrzymują bliskie kontakty z rodziną

  Komentarze
  • Wujek dobra rada
   22 września 2019, 07:27

   Żeby te plusy nie przesłoniły wam minusów. Tam gdzie plusy tam bardzo dużo emigrantów. My w uk wiemy jak to wygląda. We w pl nie wiecie. Od eu też bym ostrożnie brał bo potem w zamian jest grożenie palcem. Platforma to zło. Ostrzegam was

  • Kojot
   22 września 2019, 07:57

   Jedna opinia wykluczająca drugą."Sprawy w Polsce idą w złym kierunku-58% ankietowanych uważa,że gospodarka się rozwija.Obecnie ocena kierunku biegu spraw jest dużo lepsza niż na początku rządów PiS"-jak to się ma do tytułu -dawno tak napisanych bzdur nie czytałem

  • Typ
   22 września 2019, 08:07

   tak mowia w tvn

  • Tosiek
   22 września 2019, 12:24

   Sprawy to dopiero pojda w zlym kierunku jak pislam utrzyma sie przy korycie przez nastepne 4 lata. Import mieska z Danii bedzie dalej w najlepsze, export lekow dalej w najlepsze. A i wyborcy Rydzyka nie zapomnijcie sie przedstawic u Banasia w kamienicy ze jestescy wyznawcami sekty smolonskiej to bedziecie miec znizke na pokoj na godzine, koniecznie bez paragonu, Nara

  • Piotr
   22 września 2019, 16:17

   Ile kosztuje taki raport?

  • Edyta
   23 września 2019, 21:18

   Dlaczego leming woli 0 zł od PO niż 500 zł od PIS?

   Dlaczego leming woli 6 zł za paliwo za PO niż 5 zł za PIS?

   Dlaczego leming woli 12% bezrobocia za PO niż 5% za PIS?

   Dlaczego leming woli płacić 10% odsetek kredytu za PO niż 4% za PIS?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 14.08.2020
  GBP 4.869 złEUR 4.399 złUSD 3.723 złCHF 4.091 zł

  Sport


  Sport

  Reklama