Menu

Polacy coraz chętniej kupują smartfony Huawei

Polacy coraz chętniej kupują smartfony Huawei
Huawei zawdzięcza "tak duży wzrost szerokiej ofercie produktów bardzo dobrych jakościowo i przystępnych cenowo". (Fot. Getty Images)
W 2018 r. Huawei odnotował 35-proc. wzrost udziału ilościowego w polskim rynku smartfonów. Dyrektor zarządzający Huawei CBG Polska Jefferson Zhang zapowiedział, że w tym roku marka chce być liderem na polskim rynku smartfonów, jak i laptopów.
Reklama

Zhang ocenił poprzedni rok jako "świetny" i wyraził przekonanie, że firma wciąż ma duży potencjał wzrostu; planuje także znaczne zwiększenie zatrudnienia.

W 2018 r. ilościowy udział Huaweia w polskim rynku smartfonów wzrósł do 29,5 proc. z 21,8 proc. w roku poprzednim - wynika z danych instytutu GfK Polonia. Największy wzrost firma odnotowała w ilościowym udziale w segmencie urządzeń o wartości powyżej 600 euro - z 4,2 proc. w 2017 r. do 16,5 proc. w 2018 r. Jeśli chodzi o smartfony w przedziale cenowym 300-400 euro, udział Huawei wyniósł w ubiegłym roku 41,5-proc. (30,3 proc. w 2017 r.)

Według dyrektora zarządzającego, Huawei zawdzięcza "tak duży wzrost szerokiej ofercie produktów bardzo dobrych jakościowo i przystępnych cenowo". Podkreślił również, że "polscy klienci stają się coraz bardziej zamożni", co również przyczynia się do lepszych wyników marki oraz stwarza "duży potencjał wzrostu w 2019 r.".

Szef Huawei CBG Polska zapowiedział, że w tym roku firma skupi się na smartfonach i laptopach. Jak zaznaczył, marka chce stać się w tym roku liderem w obu obszarach. Na rynek trafią w tym roku m.in. flagowe smartfony z serii P30, nowe modele z serii Y, składany Mate X, a także notebook MateBook 13. "Otrzymujemy wiele recenzji mówiących o tym, że modele laptopów mogą z powodzeniem konkurować z podobnymi produktami innych firm" - zauważył.

W związku z poszerzaniem tej części oferty Huawei planuje w tym roku dwukrotne zwiększenie zatrudnienia.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 02.06.2020
  GBP 4.933 złEUR 4.390 złUSD 3.930 złCHF 4.102 zł

  Sport


  Sport

  Reklama