Menu

Polacy boją się wirusa i akceptują dalsze zakazy

Polacy boją się wirusa i akceptują dalsze zakazy
Na zdj.: dezynfekcja przystanku a Krakowie dzisiaj rano. (Fot. Getty Images)
Jesteśmy gotowi na zaostrzenie zakazów wynikających z walki z koronawirusem. Pytanie, na jak długo - takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego na zlecenie 'DGP' i RMF - czytamy dzisiaj w 'Dzienniku Gazecie Prawnej'.
Reklama

Jak czytamy w artykule, badanie United Surveys dla "DGP" pokazuje "duże obawy Polaków przed koronawirusem". "Na tyle, że są w stanie zaakceptować daleko idące obostrzenia. Wynika z niego, że jesteśmy gotowi zgodzić się nawet na ograniczenie poruszania się poza własną miejscowość, podporządkowanie się nakazowi przebywania w domu czy zgodzić się na śledzenie osób w kwarantannie za pomocą aplikacji w telefonach komórkowych" - podkreślono.

Gazeta podaje, że ograniczenia w komunikacji publicznej popiera tylko 37 proc. badanych. "Zapewne spora część przeciwników takiego zakazu to ludzie dojeżdżający do pracy" - zaznaczono. "Ludzie nie chcą ograniczenia możliwości przemieszczania. Nie chcą być uwięzieni" - podkreśla Marcin Duma z United Surveys.

Badanie wykazało także, że aż 86 proc. respondentów już teraz ograniczyło kontakty z bliskimi, a 90 proc. ze znajomymi, by zmniejszyć ryzyko zarażenia koronawirusem. "Charakterystyczne, że mniej osób ograniczyło kontakty służbowe, po prostu jest spora grupa ludzi, która musi do pracy pójść, bo nie są w stanie działać zdalnie przez komunikatory internetowe" - mówi Duma.

Dziennik podkreślił, że "w świetle tych badań oczywiste jest, że już wprowadzone obostrzenia cieszą się poparciem". "Akceptacja dla zamknięcia szkół, granic, barów, teatrów czy galerii handlowych jest na poziomie 90 proc." - czytamy.

Czytaj więcej:

LOT przedłuża zawieszenie rejsów do 11 kwietnia

Już 927 zakażonych i 12 ofiar śmiertelnych koronawirusa w Polsce

Polska przedłuża kontrole graniczne do 13 kwietnia br.

  Komentarze
  • Adas
   25 marca, 16:27

   Proszenie straszyc polakow I nie mowic za wszystkich!

  • Micek
   25 marca, 16:42

   Oczywiście, trzeba unikać kontaktów i ryzyka infekcji, ale przedłużanie tej ogólnonarodowej izolacji doprowadzi gospodarkę do ruiny. Już jest źle, a będzie o wiele gorzej.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama