Menu

Polacy bez wiz do USA już w tym roku? "Spełniliśmy wymagania"

Polacy bez wiz do USA już w tym roku? "Spełniliśmy wymagania"
Duda był zadowolony po spotkaniu z Trumpem. (Fot. Getty Images)
Wszystko wskazuje na to, że wymagania przez Polskę zostały spełnione, prawdopodobnie droga do programu bezwizowego staje dla nas otworem. Być może jeszcze przed końcem roku udałoby się, żeby wiz do USA nie było - oświadczył prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z amerykańskim przywódcą Donaldem Trumpem.
Reklama

Prezydent poinformował na konferencji prasowej, że jednym z tematów spotkania z amerykańskim prezydentem była kwestia zniesienia wiz do USA.

"To są takie nieformalne informacje od administracji amerykańskiej, że proces ewaluacji wizowej zbliża się ku końcowi, bo to koniec września jest tą datą graniczną i że wszystko wskazuje na to, że wymagania zostały przez Polskę i Polaków w tym zakresie spełnione" - oświadczył Duda.

"W związku z tym, prawdopodobnie droga do programu bezwizowego staje dla nas otworem. Cieszymy się, bo gdyby tak było rzeczywiście, to być może nawet jeszcze przed końcem roku udałoby się, że tych wiz do USA by nie było" - dodał prezydent.

Polacy będą mogli "z godnością polecieć teraz do USA". (Fot. Getty Images)

Prezydent podkreślił, że kwestia zniesienia wiz ma istotne znaczenie w budowaniu więzi i przyjaźni między narodami.

Wyraził przekonanie, że w przyszłości młodzi lidzie będą z takim samym zdziwieniem reagować na opowieści o kolejkach pod ambasadą USA po wizę, jak dziś słuchają wspomnień o kolejkach na granicach z państwami UE.

"Ogromnie prywatnie cieszę się, że to wreszcie następuje, bo nie ukrywam, że bardzo mnie martwiło, że w relacjach między Polską a USA jest ta procedura wizowa, którą wielu ludzi uważało za upokarzającą" - podkreślał. "Po zniesieniu wiz Polacy będą mogli z godnością polecieć do USA" - dodał prezydent.

"Jeżeli uda się przeprowadzić tę procedurę w miarę szybko, to może już na Boże Narodzenie będzie można podróżować bez wiz" - podsumował Andrzej Duda.

Czytaj więcej:

Polska para prezydencka w USA: "Zniesienie wiz dla Polaków będzie w niedługim czasie możliwe"

Ambasada RP w USA: "Zniesienie wiz do USA dla Polaków coraz bliżej"

USA: Prezydent Trump odwołał wizytę w Polsce

  Komentarze
  • Ja
   24 września 2019, 10:03

   Super by bylo 😊Zaraz kupujemy wycieczke do Orlando do Disney I jedziemy myslalismy zeby zrobic wizy ale teraz wstrzymiemy sie .

  • Igor
   24 września 2019, 10:40

   ...prawdopodobnie... a to nie znaczy ze Wizy zostana zniesione??...naród który żyje obietnicami.a inni czerpią z tego korzysci

  • NewYork
   24 września 2019, 11:05

   Po Brexicie Smialo Mozna walic na Budowe do Stanow, w NYC potrzeba sporo Plytkarzy! CV aplikowac bedzie mozna..

  • Kakadu
   24 września 2019, 12:32

   Ostatni zgasi swiatlo, albo ukradnie zarowke, poczekamy zobaczymy. Polacy czesto machaja szabelka, ale co z tego wychodzi to widac po naszej historii, szarpia nas co kilka lat i rozbieraja, nie mamy jednosci i nie mamy wizji jako narod, trawi nas nienawisc i melancholia oraz pozorny patriotyzm. Patriota jest ten, kto KOCHA innych rodakow, a nie tylko kawalek gruntu w umownie oznaczonym obszarze granicznym...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 13.08.2020
  GBP 4.865 złEUR 4.401 złUSD 3.718 złCHF 4.089 zł

  Sport


  Sport

  Reklama