Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Pogoda na długi weekend: Fala upałów w UK

Pogoda na długi weekend: Fala upałów w UK
Pogoda będzie zachęcać do zażywania kąpieli słonecznych. (Fot. Getty Images)
Prognostycy z Met Office potwierdzili dziś wcześniejsze zapowiedzi o zbliżających się do Wielkiej Brytanii upałach. Według aktualnych prognoz, słupki rtęci w południowej Anglii mogą w najbliższych dniach pokazać nawet 33 st. C.
Reklama

Pomimo chłodnego poranka, w południowych częściach kraju temperatury znacznie dziś wzrosną. Meteorolodzy oceniają, że w Londynie można spodziewać się 26 st. C, a w Cardiff 24 st. C. Z każdym kolejnym dniem ma być coraz cieplej.

Sophie Yeomans z Met Office wskazała, że dzięki gorącemu powietrzu płynącemu z kontynentalnej Europy, już jutro słupki rtęci pokażą nawet 30 st. C, a w niedzielę i poniedziałek mogą podskoczyć do 33 st. C.

"Wyjątkiem jest jedynie Szkocja, gdzie można spodziewać się silnych opadów deszczu" - wskazała ekspertka od pogody.

Synoptycy zauważają, że jeśli termometry faktycznie pokażą 33 st. C, na Wyspach odnotowany zostanie nowy rekord. Poprzedni pochodzi jeszcze z 2001 roku, kiedy podczas długiego weekendu w sierpniu na Heathrow odnotowano 31,5 st. C.

Mieszkańcy Londynu powinni przygotować się na znaczny wzrost temperatury. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  • Romantyk
   24 sierpnia, 09:24

   Ładne biusta me gusta 😌

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.09.2019
  GBP 4.888 złEUR 4.341 złUSD 3.941 złCHF 3.965 zł

  Sport


  Reklama