Menu

Podkarpacie po raz kolejny ugości Polonię z całego świata na Kongresie 60 Milionów

Podkarpacie po raz kolejny ugości Polonię z całego świata na Kongresie 60 Milionów
Kongres odbędzie się w dniach 28-30 sierpnia w G2A Arena w Rzeszowie-Jasionce. (Fot. Kongres 60 Milionów)
Polonia z różnych zakątków świata, przedstawiciele biznesu, wysokiej rangi politycy, eksperci i naukowcy spotkają się w dniach 28-30 sierpnia br. na piątej w tym roku edycji Kongresu 60 Milionów (60 Milion Congress). Organizatorzy zapewniają, że w tym roku integracja wszystkich Polaków dzięki dyskusjom w panelach tematycznych i licznym wydarzeniom towarzyszącym będzie jeszcze silniejsza.
Reklama

Wielkimi krokami zbliża się już piąta w tym roku edycja Kongresu 60 Milionów – Globalnego Zjazdu Polonii. Po sukcesie zagranicznych edycji, które miały miejsce w Miami, Londynie, Berlinie, Buffalo czas na szczytowe spotkanie w Polsce. Najbliższa integracja Polaków z całego świata odbędzie się 28-30 sierpnia br. w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce koło Rzeszowa.

Rzeszowska edycja Kongresu 60 Milionów to trzy dni dyskusji, spotkań w międzynarodowym gronie i wydarzeń towarzyszących. Prelekcje, których głównym celem jest synergia potencjału Polaków i osób polskiego pochodzenia, wzmocnienie współpracy oraz rozbudowa kontaktów biznesowych opierających się na wartościach polonijnych, będą bardzo różnorodne. W ok. 20 sesjach tematycznych wypowiedzą się eksperci, liderzy biznesu, przedstawiciele samorządu, polskich ambasad, organizacji biznesowych, stowarzyszeń polonijnych oraz promotorzy kultury.

Panelom dyskusyjnym towarzyszyć będą liczne atrakcje, dzięki którym Polonia odkryje piękno Ojczyzny. Rzeszowską edycję Kongresu 60 Mln zainaugurują regaty. Na jeziorze Solińskim pięć ekip z Polski, USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji będzie zmagać się o Puchar 60 Milionów.

Rzeszowska edycja Kongresu 60 Milionów to trzy dni dyskusji, spotkań w międzynarodowym gronie i wydarzeń towarzyszących. (Fot. Kongres 60 Milionów)

Drugi dzień wydarzenia to kolejna dawka atrakcji. Tym razem Polonia otrzyma wyjątkową możliwość zwiedzenia królewskiego miasta Krakowa. Wycieczka wyruszy spod Międzynarodowego Centrum Kultury, a uczestnicy będą mogli podziwiać najpiękniejsze zabytki miasta. Uwieńczeniem wyjazdu do dawnej stolicy Polski będzie spektakl „Bracia Polacy znad Wisły" w wykonaniu Krakowskiego Teatru Komedia. Przedstawienie odbędzie się na statku Batory, stacjonującym nad Wisłą pod Zamkiem na Wawelu. Ponadto drugiego dnia tradycyjnie już będzie mieć miejsce Turniej Golfa o Puchar 60 Milionów. Tym razem organizatorzy wyszli z inicjatywą spotkania przedsiębiorców w Krakowie i to właśnie tam dojdzie do potyczek.

30 sierpnia br. w całości poświęcony będzie merytorycznym aspektom integracji Polaków z całego świata. Dzień kongresowy, który będzie mieć miejsce w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego, stwarzając szansę udziału w kilkunastu panelach dyskusyjnych oraz power speechach, zapowiada się niezwykle intensywnie.

Zakres tematyczny najbliższej odsłony Kongresu 60 Milionów obejmie takie zagadnienia, jak:

 • promocja polskich regionów wśród Polonii,
 • gospodarczy potencjał Polski,
 • turystyka medyczna, wypoczynkowa i biznesowa,
 • rynek finansowy,
 • przedsiębiorcy polonijni,
 • siła polskiej innowacji,
 • studia w Polsce,
 • logistyka jako potrzeba i szansa rozwojowa,
 • siła polskiego menadżera,
 • promocja polskich produktów,
 • pozarządowe organizacje polskie i polonijne,
 • siła przebicia polskiej innowacji w medycynie na rynkach zagranicznych.
Ubiegłoroczny kongres w Rzeszowie spotkał się z ogromnym zainteresowaniem Polonii. (Fot. Kongres 60 Milionów)

Na edycję rzeszowską zaplanowano także punkty programu umożliwiające zarówno wzmocnienie więzi polonijnych, jak i budowę międzynarodowych relacji biznesowych.

W poszczególnych panelach tematycznych wypowiedzą się eksperci, prezesi, członkowie zarządu polskich oraz zagranicznych firm i instytucji wspierających biznes: Real Estate Investment Miami, Marvipol, HRE, CRESA, Therma House LTD, Tradeoffice24.com (Niemcy), DM2 Agency (Wielka Brytania) Polska Grupa Telemedyczna, Centrum Medyczne Medyk, BETAMED, Medical Reaserch Group, Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne Airbus, Fracht, DicePro, Newbridge Tiles and Bathrooms, Polish-Irish Business Club, Polsko Amerykańska Izba Handlowa, Europejski Klub Biznesu, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska", Sami Swoi –Transfery Walutowe, Gabinet Radnego Miasta Nowy Jork, Stowarzyszenie Polska Ekologia i wiele więcej.

"Partnerskie zasady współpracy z Polonią oraz wykorzystanie potencjału polonijnych profesjonalistów i w drugą stronę wykorzystywanie potencjału polskiej gospodarki, produktów polskich firm, a także samych Polaków to cele, które Kongres 60 Milionów realizuje już od ośmiu edycji. Na ten moment udało nam się podjąć szereg działań przyczyniających się na rzecz kształtowania za granicą rzetelnego wizerunku Polski oraz współdziałanie w pogłębianiu współpracy z Polską krajów zamieszkania naszych Rodaków, w wymiarze regionalnym i sektorowym. Rzeszowska edycja wydarzenia to kolejna integracja Polaków, ale też promocja Podkarpacia i sentymentalna podróż oraz wielopłaszczyznowy rozwój kontaktów między Ojczyzną a Polonią" – wyjaśnia Kamil Szymański, prezes Kongresu 60 Milionów. 

Rejestracja na kongres: https://evenea.pl/event/60mln-rzeszow/

Strona wydarzenia: https://60mln.pl/y2019/rzeszow-2019/

FB wydarzenia: https://www.facebook.com/60mln/

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama