Menu

Poczta Polska z nową ofertą usług listowych. Będzie drożej

Poczta Polska z nową ofertą usług listowych. Będzie drożej
Zmiany w cenniku oznaczają, że już wkrótce klienci Poczty Polskiej zapłacą więcej. (Fot. Poczta Polska)
Poczta Polska przygotowuje nowe oferty na rynku usług listowych - poinformowała rzecznik PP Justyna Siwek. Jak dodała, nowa oferta to przede wszystkim mniejsza liczba formatów listowych.
Reklama

"Upraszczamy zasady opłat za listy i podwyższamy dopuszczalną wagę najtańszego listu" - przekazała Justyna Siwek. "Do tej pory w cenniku było 12 pozycji, po zmianach będzie tylko sześć. Prostszy system to odpowiedź na oczekiwania naszych klientów" - dodała rzecznik Poczty Polskiej.

Od początku kwietnia cena za list będzie uzależniona od wielkości koperty i jej ciężaru, a także od tego, czy zostanie nadana jako przesyłka priorytetowa czy też ekonomiczna. Dwa nowe formaty listów - S oraz M - będą przyjmowane w kopertach o grubości do 20 mm, tak, aby można było je automatycznie sortować i doręczyć do skrzynki. Prawidłowe formatowanie pozwala ulepszyć sortowanie maszynowe i tym samym ma wpływ na skrócenie czasu dostawy.

Za listy w kategorii S (do 500 g) będzie trzeba zapłacić od 3,3 zł za format M (do 1 kg) - od 4 zł, a za L (do 2 kg) - od 6,6 zł. Zmiany nie dotyczą opłat za paczki w obrocie krajowym oraz za listy i paczki w obrocie międzynarodowym. Jednocześnie Poczta Polska obniża o ponad 20 procent cenę listu wartościowego, tj. takiej przesyłki, której zadeklarowano wartość. Z tej usługi najczęściej korzystają klienci platform aukcyjnych i sklepy internetowe. 

Z wyliczeń PP wynika, że statystyczne gospodarstwo domowe do tej pory wydawało rocznie 70,87 zł na listy, po zmianach będzie o 9 złotych więcej. Jak poinformowała Siwek, "przed wprowadzeniem zmian Poczta Polska przeprowadziła dokładne badania wśród swoich klientów, którzy w zdecydowanej większości uznali nowe rozwiązanie za lepsze od dotychczasowych zasad". "Nowy cennik będzie prostszy, bardziej przejrzysty i intuicyjny dla klientów" - zapewniła rzecznik.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama