Menu

Początek końca sieci Topshop?

Początek końca sieci Topshop?
Topshop został założony w 1964 roku. (Fot. Getty Images)
Brytyjska sieć sklepów odzieżowych działająca w ponad 100 krajach radzi sobie coraz gorzej. W ubiegłym roku imperium sprzedaży detalicznej Philipa Greena poniosło ogromne straty, nie nadążając za konkurencją i potrzebami zmieniającego się rynku.
Reklama

Topshop jest częścią Arcadia Group, do której należą również m.in. przedsiębiorstwa Burton, Dorothy Perkins, Miss Selfridge i Wallis. Przedsiębiorstwo zajmuje się sprzedażą odzieży oraz dodatków, głównie dla kobiet.

W ubiegłym roku firma popadła w takie kłopoty finansowe, że musiała uzgodnić z wierzycielami umowę ratunkową, zakładającą m.in. zamknięcie 48 sklepów.

Swój spadek obrotów o 4,5% Topshop tłumaczy "ciągłymi wyzwaniami dla globalnych rynków detalicznych".

W najnowszym raporcie handlowym dyrektorzy twierdzą, że po zamknięciu amerykańskich sklepów i działalności Outfit Kids grupa powinna pozostać w stabilnej formie dzięki "portfolio różnych, wiodących na rynku marek".

Do Arcadia Group należy także sieć Dorothy Perkins. (Fot. Getty Images)

Także pożyczka w wysokości 310 mln funtów na flagowy sklepie Topshop na londyńskiej Oxford Street ma zostać spłacona w grudniu.

W czerwcu br. Philip Green przyznał BBC, że zmienił się krajobraz sprzedaży detalicznej i że zareagował bardzo wolno na tę zmianę.

Topshop nie jest jedyną brytyjską siecią borykającą się z kłopotami finansowymi.

Na początku tego roku największa brytyjska sieć domów towarowych Debenhams wpadła w ręce kredytodawców w ramach procesu administracyjnego, a House of Fraser został sprzedany w zeszłym roku firmie Mike Direct Ashley.

Także Marks and Spencer nie nadąża za tempem zmian i wypadł w tym tygodniu z indeksu FTSE 100, ustępując miejsca takim firmom jak Primark i Boohoo online.
 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama