Menu

Po raz pierwszy kobieta będzie rządzić w angielskiej federacji piłkarskiej

Po raz pierwszy kobieta będzie rządzić w angielskiej federacji piłkarskiej
Debbie Hewitt została jednomyślnie wybrana na przyszłą szefową FA. (Fot. thefa.com)
Debbie Hewitt, która ma za sobą udaną karierę biznesową, została wybrana na przewodniczącą angielskiej federacji piłkarskiej (FA). Funkcję ma zacząć pełnić od stycznia 2022 roku i będzie pierwszą kobietą na tym stanowisku.
Reklama
Reklama

Przyszła szefowa FA została jednomyślnie wybrana przez siedmioosobowy panel selekcyjny federacji, który pochwalił ją za "wyjątkową wiedzę fachową w zakresie prezydentury i zarządzania w wielu różnych sektorach biznesu".

Hewitt zastąpi tymczasowego przewodniczącego Petera McCormicka. "Od najmłodszych lat pasjonuję się piłką nożną i jestem podekscytowana możliwością odegrania roli w kształtowaniu przyszłości czegoś, co tak wiele znaczy dla tak wielu ludzi" - przyznała.

Istniejąca 158 lat organizacja szukała nowego szefa po tym, jak w listopadzie 2020 roku z funkcji zrezygnował Greg Clarke. Stało się to po tym, jak znany działacz nazwał w parlamencie czarnoskórych zawodników "kolorowymi piłkarzami". Później za te słowa przeprosił i podał się do dymisji.

Piłkarska reprezentacja Anglii jest przeciwnikiem Polski w eliminacjach mistrzostw świata 2022. W marcu w Londynie gospodarze wygrali na Wembley 2:1.

Czytaj więcej:

Szef angielskiej federacji piłkarskiej Greg Clarke zrezygnował ze stanowiska

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2021
  GBP 5.2369 złEUR 4.5027 złUSD 3.7185 złCHF 4.1360 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama