Menu

Plotki o starcie Kubicy w rajdowych mistrzostwach świata

Plotki o starcie Kubicy w rajdowych mistrzostwach świata
Plotka głosi, że startem na Monzie zainteresowanych jest kilku znanych kierowców wyścigowych - wśród nich Kubica. (Fot. Getty Images)
Być może w Rally Monza, który ostatnio został włączony do tegorocznego kalendarza rajdowych mistrzostw świata, wystartuje także Robert Kubica - sugeruje jeden z francuskich portali internetowych. Monza Show to impreza, która tradycyjnie kończy sezon motorowy we Włoszech.
Reklama

WRC ACI Rally Monza 2020 w nowej formule ma się odbyć w dniach 4-6 grudnia na znanym torze wyścigowym. Zazwyczaj brali w niej udział zawodnicy wielu dyscyplin motorowych, w tym roku ma być dodatkowo rundą mistrzostw świata WRC. W ten sposób sezon WRC zostanie przedłużony, gdyż pierwotnie miał go zakończyć pod koniec listopada Rajd Ypres w Belgii.

Na taki pomysł wpadli przedstawiciele Automobile Club d'Italia, którzy już przygotowali trasę. Pierwszego dnia załogi wyjadą na klasyczne odcinki specjalne wytyczone w Lombardii w rejonie jeziora Como, drugiego trasy będą usytuowane bezpośrednio na torze.

Plotka głosi, że obok całej światowej czołówki WRC, startem na Monzie zainteresowanych jest kilku znanych kierowców wyścigowych wśród nich Kubica i motocyklista Valentino Rossi. Sprawdzić na torze nie będą mogli się natomiast aktualni zawodnicy Formuły 1, gdyż w tym samym terminie zaplanowana jest runda tego cyklu - Grand Prix Sakhir.

Sam Rossi już potwierdził, że jest zainteresowany tym startem, choć komplikuje on trochę jego wcześniejsze plany. "Monzy nie miałem w kalendarzu, w tym czasie miałem się ścigać w Abu Zabi. Ale impreza zapowiada się bardzo ciekawe, zobaczymy" - powiedział Włoch, który już siedem razy był najlepszy w Monza Show.

Kubica na razie nie potwierdził oficjalnie sugestii portalu; Polak aktualnie startuje w serii wyścigowej DTM.

Według nieoficjalnych informacji, zarówno Rossi jak i Kubica sygnał o możliwości startu otrzymali od teamu M-Sport.

Czytaj więcej:

Formuła 1: Kubica wraca do bolidu. "Nie mogę się doczekać"

Formuła 1: Kubica weźmie udział w treningu na Silverstone

Kubica: Jeśli nie wrócę do ścigania, to nie będzie koniec świata

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 30.10.2020
  GBP 5.127 złEUR 4.619 złUSD 3.956 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Sport

  Reklama