Menu

Piosenka brytyjskich gwiazd na rzecz ofiar pożaru w Londynie

Piosenka brytyjskich gwiazd na rzecz ofiar pożaru w Londynie
Simon Cowell zaprosił gwiazdy do nagrania piosenki dla ofiar pożaru w Londynie. (Fot. Getty Images)
Brytyjskie i światowe gwiazdy muzyki wzięły udział w nagraniu piosenki na rzecz londyńczyków poszkodowanych w pożarze wieżowca. Autorem projektu jest twórca 'X Factora' Simon Cowell. Koszt sprzedaży singla w całości przeznaczony będzie na fundusz wsparcia byłych mieszkańców Grenfell Tower.
Reklama

57-letni guru przemysłu muzycznego w Wielkiej Brytanii ogłosił plan specjalnego singla. Zapowiadał, że będzie prosił o pomoc największe gwiazdy. Wczoraj zdradził, że odzew artystów przeszedł jego najśmielsze oczekiwania.

Wiadomo już, że w utworze będzie można usłyszeń głosy: Pixie Lott, Louisy Johnson i Tulisy. Projekt wsparli też Liam Payne, James Arthur, Emeli Sande, Craig David, Matt Terry, Stormzy.

Media podają, że zaśpiewają też Robbie Williams, Kelly Jones ze Stereophonics oraz Geri Halliwell i Celine Dion, która obecnie przebywa Wielkiej Brytanii w trasie koncertowej.

Zdecydowano, że najbardziej odpowiednią do tego celu będzie interpretacja słynnej piosenki grupy Simon & Garfunkel’s z 1970 roku zatytułowanej "Bridge Over Troubled Water".

Nagrania ruszyły w poniedziałek w londyńskim Notting Hill's Sarm Studios. Premiera singla odbyła się dzisiaj rano.

Najnowszy bilans pożaru londyńskiego wieżowca mieszkalnego Grenfell Tower to 79 zabitych bądź zaginionych, którzy - jak się przypuszcza - zginęli - poinformował komisarz Stuart Cundy z policji metropolitalnej. Wcześniej podawano liczbę 58 ofiar.

Słynna brytyjska piosenkarka Adele pojawiła się pod płonącym wieżowcem Grenfell Tower w środę późnym wieczorem. 29-letnia gwiazda najprawdopodobniej przyszła tam ze swoim mężem Simonem Koneckim.

Jeremy Clarkson, były prezenter programu”Top Gear” zgłosił się do lokalnego punktu pomocy. Pomocy udzieliła też piosenkarka Rita Ora, związana z dzielnicą w dzieciństwie. Brytyjskie media publikowały zdjęcia gwiazdy jak segregowała rzeczy przekazane ofiarom pożaru. Pomagała również Lily Allen.

 

 

 

 

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 30.03.2020
  GBP 5.070 złEUR 4.540 złUSD 4.093 złCHF 4.284 zł

  Sport


  Reklama