Menu

Piloci Ryanaira zapowiedzieli 48-godzinny strajk

Piloci Ryanaira zapowiedzieli 48-godzinny strajk
Piloci Ryanair nie godzą się na obecnie warunki płacowe. (Fot. Getty Images)
Irlandzcy piloci tanich linii lotniczych Ryanair zapowiedzieli na przyszły tydzień 48-godzinny strajk - poinformowały władze zrzeszającego ich związku zawodowego Forsa. Akcja protestacyjna będzie wynikiem niezadowolenia pilotów z warunków płacowych w firmie.
Reklama

Strajk rozpocznie się w czwartek 22 sierpnia i zbiegnie się z akcją protestacyjną, zapowiedzianą przez brytyjskich pilotów tej linii, którzy zamierzają także strajkować w dniach 2-4 września

Według rzecznika związku Forsa, przedstawiciele pilotów przedstawili w marcu szczegółowe żądania, wzywając władze linii do ustalenia poziomu płac "rutynowo praktykowanego w sektorze lotnictwa komercyjnego", ale negocjacje z zarządem zakończyły sie fiaskiem.

"Ryanair zanotował w zeszłym roku znaczący zysk w wysokości miliarda euro" - poinformowała sekretarz generalny związku Angela Kirk.

Michael O'Leary musi zmierzyć się z rosnącą presją płacową ze strony pracowników linii. (Fot. Getty Images)

Pod koniec lipca dyrektor wykonawczy Ryanair Michael O'Leary oświadczył, że linie zatrudniają 500 pilotów i 400 osób załogi pokładowej ponad swoje potrzeby i w związku z tym pod koniec września oraz po świętach Bożego Narodzenia zaplanowane są etapowe zwolnienia.

Wcześniej szef Ryanair przedstawił także inwestorom kondycję firmy i powiedział, że należy oczekiwać, iż jej wzrost spowolni i konieczne będą zwolnienia m.in. z powodu opóźnień w dostawie zamówionych samolotów Boeing 737 Max. 

  Komentarze
  • Remix
   15 August 2019, 16:13

   Od kilku dni obserwuję ceny lotów na przełomie sierpień/wrzesień.Szykują się do wypłaty odszkodowań za anulowane loty bo bilety masakrycznie drogie z Polski do UK.Z Wrocławia do Nottingham prawie 220 GB !!! Chyba ich pogięło !!!

  • Slawek
   17 August 2019, 10:19

   jak sie kupuje bilet na miesiac przed to trzeba sie liczyc z takimi kosztami

  • Maniek
   17 August 2019, 10:46

   Nie, to normalka, teraz loty prawie wykupione stad ta cena, ludzie z dziecmi w wieku szkolnym wracaja po wakacjach do uk. Co roku tak jest, to samo w half termy.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Reklama