Menu

Pijani rodzice opiekowali się czwórką pijanych dzieci

Pijani rodzice opiekowali się czwórką pijanych dzieci
Fot. Getty Images
Policja na Podkarpaciu zatrzymała kobietę i mężczyznę, którzy pijani 'opiekowali się' czwórką dzieci. Co gorsza, badania wykazały, że również dzieci były pod wpływem alkoholu - nawet dwumiesięczne niemowlę.
Reklama
"Policjanci, skierowani w sobotę na interwencję do rodziny w Zwierniku k. Dębicy, zbadali trzeźwość obojga opiekunów. 46-letni mężczyzna miał 1,6 promila alkoholu, a 33-letnia kobieta - 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu" - poinformował rzecznik podkarpackiej policji Paweł Międlar.

Opiekunów zatrzymano, a do dzieci wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło je do szpitala. Badania dzieci wykazały u nich infekcje oraz obecność alkoholu w organizmie. Trójka z nich - dziewczynki w wieku 4 i 10 lat oraz 6-letni chłopiec - mieli po 0,45 promila alkoholu w organizmie, natomiast dwumiesięczny chłopiec 0,47 promila.

Według rzecznika, kobieta, matka czwórki dzieci, oraz mężczyzna, ojciec najmłodszego dziecka, odpowiedzą za bezpośrednie narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku zdrowia. Grozi im od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.03.2020
  GBP 5.022 złEUR 4.525 złUSD 4.113 złCHF 4.268 zł

  Sport


  Reklama