Menu

Pierwsza heteroseksualna para w UK, która zawarła związek partnerski

Pierwsza heteroseksualna para w UK, która zawarła związek partnerski
W 2018 r. Steinfeld i Keidan wygrali sądową batalię o prawo do heteroseksualnych związków partnerskich. (Fot. Getty Images)
Rebecca Steinfeld i Charles Keidan to jedna z pierwszych heteroseksualnych par w Wielkiej Brytanii, która sformalizowała swój związek partnerki. Wcześniej prawo zezwalało jedynie osobom tej samej płci na zawarcie związku cywilnego - informuje BBC.
Reklama

W 2018 r. Steinfeld i Keidan wygrali sądową batalię o prawo do heteroseksualnych związków partnerskich. Jak wówczas tłumaczyli, ich walka była wyrazem "głęboko zakorzenionego i prawdziwie ideologicznego sprzeciwu wobec instytucji małżeństwa".

Swój związek para sformalizowała dzisiaj w Kensington and Chelsea Register Office w zachodnim Londynie.

Przemawiając na schodach urzędu stanu cywilnego, Steinfeld przyznała, że jej ​​"osobiste życzenie" utworzenia związku partnerskiego wynikało z "pragnienia sformalizowania relacji w bardziej nowoczesny sposób - z naciskiem na równość i wzajemny szacunek".

"Tak więc dzisiejszy dzień jest dla nas wyjątkowy i bardzo osobisty. To dzień, w którym byliśmy w stanie potwierdzić sobie miłość i zaangażowanie w towarzystwie naszych pięknych dzieci oraz bliskich przyjaciół" - podkreśliła Brytyjka.

Steinfeld dodała, że ​​zmiana prawa kończy z "niezrównaną pozycją małżeństwa" i stwarza "nowe możliwości" dla tysięcy ludzi, którzy chcą  wyrazić swoją miłość i zaangażowanie.

Brytyjski rząd twierdzi, że związki partnerskie może chcieć zalegalizować w przyszłym roku około 84 tys. heteroseksualnych par.

Od 2004 r. prawo w Wielkiej Brytanii zezwala jedynie parom osób tej samej płci na zawarcie związku partnerskiego. Wprowadzone przepisy przyznały parom homoseksualnym większość praw przysługujących małżeństwom, w tym do nieruchomości, spadków i podatków.

W roku 2014 w Anglii, Walii i Szkocji zalegalizowano również małżeństwa homoseksualne.

Czytaj więcej:

Para o najdłuższym stażu małżeńskim wzięła ślub blisko 80 lat temu

Włochy: Po raz pierwszy więcej ślubów cywilnych niż kościelnych

Nauki przedmałżeńskie przed ślubem cywilnym? To możliwe w 2021 r.

  Komentarze
  • Ja
   1 stycznia, 11:31

   I teraz jest sprawiedliwie. Dyskryminowali pary hetero

  • Robert Wozniak
   2 stycznia, 13:17

   @Anna D. Fajka, sens i logika nie jest w Twojej glowie, ale w ich glowie i im podobnym, np. w mojej. Dla mnie to ma sens, nie oceniaj, skoro nie masz nic do powiedzenia, a jesli chcesz mi pomoc w wyborze, to podaj te "wiecej przywilejow", prosze i cos i ja sie naucze, czemu nie.

  • Domi
   2 stycznia, 20:40

   Czy ktoś może mi wytłumaczyć różnice między związkiem partnerskim a związkiem małżeńskim? Bo nie rozumiem czym te dwa związki się różnią. Z góry dziękuję.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.02.2020
  GBP 5.127 złEUR 4.271 złUSD 3.945 złCHF 4.022 zł

  Sport


  Reklama