Menu

Pięć krajów, które będą współfinansować pobyt turystom

Pięć krajów, które będą współfinansować pobyt turystom
Plaża w Porto Recanati we Włoszech, 19 bm. (Fot. PAP/Darek Delmanowcz)
Włochy, Bułgaria czy Japonia do tej pory były bardzo popularnymi kierunkami turystycznymi. Ale w dobie otwierania się granic po pandemii koronawirusa, kraje te muszą bardzo walczyć o zagranicznych gości. Kuszą ich więc rozmaitymi dopłatami.
Reklama

Szczodre dla turystów są na przykład władze Sycylii. Za wykupienie trzech nocy w hotelu, oferują jedną noc gratis. Osoby, które spędzą wakacje na Sycylii, mogą też liczyć na zwrot połowy kwoty wydanej na bilet lotniczy. Do tego dostaną darmowe wejściówki do muzeum. Rząd wyspy ma do rozdysponowania 50 mln euro. Nie ma co zwlekać z planowaniem wakacji pod Wezuwiuszem, gdyż granice Włoch zostaną otwarte dla turystów już 3 czerwca.

Czym kusi turystów Bułgaria? Część do tej pory płatnych plaż nad Morzem Czarnym zostanie udostępniona za darmo. Bez opłat będzie też można skorzystać z leżaków, parasoli i stołów. Restrykcje w tym kraju zostaną zniesione 14 czerwca.

Japonia też czeka na turystów... Na zdj. Tokio. (Fot. PAP/Leszek Szymański)

Propozycja władz Cypru jest tymczasem dość osobliwa. Rząd zobowiązuje się bowiem do pokrycia kosztów zakwaterowania, wyżywienia i leczenia tych, którzy zakażą się koronawirusem podczas wakacji oraz ich rodzin. Podróżne lotnicze z Polski na wyspę Afrodyty będą możliwe od 20 czerwca.

A co proponuje japoński rząd? Gotów jest częściowo pokrywać koszty biletów lotniczych do Kraju Kwitnącej Wiśni. Rządowy pakiet zostanie uruchomiony już w lipcu. Jego szczegóły są dopiero uzgadniane.

O turystów zamierzają też walczyć hotelarze z meksykańskiego kurortu Cancun. Za wykupienie tam dwóch nocy w hotelu, dwie kolejne są gratis.

Czytaj więcej:

Od 1 czerwca bez kwarantanny na Bałkanach

Bułgaria otwiera granice dla obywateli UE. Kwarantanna pozostaje

Hiszpania znosi od 1 lipca kwarantannę dla cudzoziemców

Cypr pokryje koszty wakacji turystów, jeśli zachorują na Covid-19

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.07.2020
  GBP 4.950 złEUR 4.471 złUSD 3.969 złCHF 4.203 zł

  Sport


  Sport

  Reklama