Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Piłkarska LM: Francuska prokuratura odnotowała 80 skarg kibiców

Piłkarska LM: Francuska prokuratura odnotowała 80 skarg kibiców
Francuska prokuratura bada organizację finału Ligi Mistrzów. (Fot. OLI SCARFF/AFP via Getty Images)
Miesiąc po źle zorganizowanym finale piłkarskiej Ligi Mistrzów w Paryżu, wczoraj francuska prokuratura ogłosiła listę 80 skarg angielskich i hiszpańskich poszkodowanych kibiców. Goście z zagranicy głównie uskarżają się na kradzieże i przemoc.
Reklama
Reklama

Skargi te dotyczą "zasadniczo przypadków zwykłej lub kwalifikowanej kradzieży, lub przemocy" - zakomunikowała prokuratura. Raport rządu znad Sekwany na początku czerwca potwierdził, że chaos organizacyjny dotyczący meczu pomiędzy Realem Madryt i Liverpoolem, spowodował poważne szkody wizerunkowe Francji.

Kradzieże, zwłaszcza luksusowych zegarków, miały miejsce przede wszystkim po meczu, w komunikacji miejskiej, podaje źródło.

10 czerwca francuska prokuratura w Bobigny wszczęła śledztwo w tej sprawie, powierzone komisariatowi policji w Saint-Denis. Skargi kibice mogą dalej składać za pośrednictwem specjalnego formularza dostępnego na stronach francuskich ambasad w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

Minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin wziął na siebie "część odpowiedzialności" za chaos związany z bezpieczeństwem podczas imprezy sportowej, powtarzając co chwila swoje "przeprosiny" dla kibiców, "którzy doznali tego niewłaściwego zarządzania".

Słowa te zwłaszcza skierowane były do fanów Liverpoolu mocno potraktowanych gazem. Darmanin wcześniej utrzymywał, że aż 40 tys. fanów angielskiego klubu, którzy zgromadzili się przed Stade de France, nie miało biletów, albo posługiwało się podrobionymi wejściówkami, i to oni byli głównymi sprawcami bałaganu.

Czytaj więcej:

Piłkarska LM: Premier Johnson "głęboko rozczarowany" potraktowaniem kibiców Liverpoolu

Chaos na finale Ligi Mistrzów. Real Madryt żąda wyjaśnień

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 12.08.2022
  GBP 5.5357 złEUR 4.6832 złUSD 4.5459 złCHF 4.8318 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama