Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Pasażerowie LOT-u przez dwa lata będą mogli oglądać najlepsze polskie filmy

Pasażerowie LOT-u przez dwa lata będą mogli oglądać najlepsze polskie filmy
Pasażerowie LOT-u będą się mogli zapoznać z klasyką polskiej kinematografii. (Fot. Getty Images)
Pasażerowie LOT-u przez dwa lata będą mogli oglądać najlepsze polskie produkcje filmowe - zapowiedział wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. Jak mówił, będzie to sto wybranych filmów, 'najbardziej reprezentatywnych i najpiękniejszych'.
Reklama

"W ramach naszego wsparcia dla różnych wydarzeń, Polski Instytut Sztuki Filmowej i LOT, nasz narodowy przewoźnik, zdecydowali, żeby nasi pasażerowie, klienci LOT-u z całego świata, przez dwa lata mogli oglądać najlepsze polskie produkcje filmowe - sto wybranych filmów, tych najbardziej reprezentatywnych, najpiękniejszych, najwspanialszych. I to nie tylko filmów fabularnych, na pokładach naszych samolotów będą prezentowane także filmy dokumentalne i animowane" - poinformował minister kultury.

Dodał, że dwuletni koszt tego projektu z wieloletniego programu rządowego "Niepodległa" wynosi 400 tys. złotych. "Nie są to wielkie pieniądze, jeżeli mamy w zamian dwa lata kontaktu z najlepszymi dziełami polskiej kultury, polskiej sztuki" - dodał.

Projekt "Kino na 100!" zakłada, że 100 najważniejszych polskich filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych z ostatnich stu lat będzie można obejrzeć w ciągu dwóch najbliższych lat na pokładach samolotów Boeing 787 Dreamliner. Projekt jest wynikiem współpracy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Polskich Linii Lotniczych LOT.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.07.2019
  GBP 4.722 złEUR 4.249 złUSD 3.800 złCHF 3.859 zł

  Sport


  Reklama