Menu

Pasażer zażartował, że ma koronawirusa. Samolot musiał zawrócić

Pasażer zażartował, że ma koronawirusa. Samolot musiał zawrócić
Na pokładzie maszyny były 243 osoby. (Fot. Getty Images)
Pasażer jednego z lotów Boeinga 767 z Kanady na Jamajkę skłamał obsłudze samolotu, że jest zakażony koronawirusem - poinformowała kanadyjska policja. Załoga musiała zawrócić maszynę na lotnisko w Toronto, a 29-letni Kanadyjczyk został aresztowany i stanie przed sądem.
Reklama

"Mężczyzna spowodował zakłócenie w locie, twierdząc, że był w Chinach i ma koronawirusa" - oświadczyła Sarah Patten, rzeczniczka policji w mieście Peel, leżącego w pobliżu międzynarodowego lotniska Pearson w Toronto.

Incydent miał miejsce w poniedziałek w samolocie linii WestJet Airlines, na pokładzie którego były 243 osoby. Po powrocie Boeinga do Toronto 29-latek został przebadany przez lekarzy, którzy nie stwierdzili u niego żadnych objawów koronawirusa. Następnie został aresztowany i oskarżony o nierozważne i kosztowne w skutkach żarty. 9 marca br. ma stanąć przed sądem.

Kapitan zdawał sobie sprawę z nierozważnych żartów pasażera, ale procedury nakazywały mu powrót na lotnisko w Toronto. (Fot. Getty Images)

Jedna z pasażerek samolotu opowiadała, że podczas lotu widziała mężczyznę, robiącego sobie selfie i mówiącego głośno, że ma koronawirusa.

"Przyszły stewardessy, dały mu maskę i rękawiczki i poleciły mu zająć miejsce na tyle kabiny pasażerskiej" - przekazała kobieta kanadyjskiej prasie. Dodała, że kapitan zdawał sobie sprawę z nierozważnych żartów kanadyjskiego pasażera, ale procedury nakazywały mu powrót na lotnisko w Toronto.

Linie WestJet przeprosiły wszystkich pasażerów za incydent i wyjaśniły, że powrót samolotu do Toronto był konieczny. "Ze względu na ostrożność, nasza załoga musiała zastosować się do wszystkich protokołów dotyczących chorób zakaźnych na pokładzie" - napisano w oświadczeniu.

Czytaj więcej:

Linie British Airways odwołują loty do Chin do końca lutego

Tajlandia: Obiecujące wyniki leczenia koronawirusa lekami na HIV i grypę

Brytyjski rząd: Epidemia koronawirusa potrwa co najmniej kilka miesięcy

Brytyjskie MSZ: "Wszyscy Brytyjczycy powinni opuścić Chiny"

Zarażony koronawirusem Belg leciał samolotem z Polakami

  Komentarze
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama