Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Partia Pracy spróbuje utworzyć rząd mniejszościowy

Partia Pracy spróbuje utworzyć rząd mniejszościowy
Media odnotowują fakt, że Jeremy Corbyn może być największym wygranym wyborów. (Fot. Getty Images)
Opozycyjna Partia Pracy poinformowała dziś nad ranem, że podejmie próbę utworzenia rządu mniejszościowego po tym, jak w czwartkowych wyborach parlamentarnych w Wielkiej Brytanii rządząca dotychczas Partia Konserwatywna utraciła bezwględną większość.
Reklama

"Wysuniemy swoją kandydaturę, by służyć krajowi i sformować rząd mniejszościowy" - oświadczył rzecznik laburzystów John McDonnell.

Jako powód wskazał, że "Partia Konserwatywna nie jest stabilna, premier (Theresa May) nie jest stabilna". "Nie chcę nikogo obrażać, ale uważam, że pozycja obecnej premier jest teraz słaba" - dodał.

McDonnell zastrzegł, że laburzyści nie zamierzają wchodzić w koalicję z żadnym innym ugrupowaniem.

Z dotychczasowych rezultatów (dla 636 z 650 mandatów w Izbie Gmin) wynika, że rządząca dotychczas Partia Konserwatywna w nowym parlamencie będzie miała 310 miejsc (dotąd miała ich 331), podczas gdy główne ugrupowanie opozycyjne, Partia Pracy, zwiększy stan posiadania z 229 do 258.

"Nawet jeśli konserwatyści zdobędą wszystkie pozostałe mandaty, nie odzyskają bezwzględnej większości"- wskazuje agencja prasowa Reuters.

 

  Komentarze


  • Czytelnik
   9 czerwca 2017, 09:42

   Love Uk

  • Polski Robak
   9 czerwca 2017, 09:51

   Witam,mam pytanie czy trudno jest dostać permanentn resident.Razem z rodziną żyjemy od 3 lat w Anglii,ja jestem self employerem ,a żona nie pracuje tylko dostaje child and house tax.Dwa lata temu miałem sprawę w sądzie o przemoc domową i wyrok w zawieszeniu,a moja rodzina dostała pomoc w spłacie długów za rent i pomoc finansową,oraz nadzur social services.Czy muszę to podawać w aplikacji na rezydenture i czy brak zatrudnienia przez moją żonę oraz social service będą miały wpływ na pozytywną decyzję o przyznaniu nam rezydenta.Proszę o jakieś odpowiedzi,dzięki.

  • RS
   9 czerwca 2017, 10:50

   Admin, czy mozesz sprzatac komentarze, dziekuje. Polski Robak to gdzies indziej Janusz, ten sam komentarz, prowokujacy, bez zwiazku z artykulem i jego trescia. To nie jest forum, dlaczego takie "pytanie" zostalo uznane jako komentarz? Zrobilem screenshot i prosze o odpowiedz.

   A moze Polski Robak, Czytelnik i Janusz to ktos powiazany z administracja? Pozdrawiam!

  • Twòj Pan
   9 czerwca 2017, 11:04

   Wyślijcie tę babę na księżyc bo kłamie

  • Jahu
   9 czerwca 2017, 12:34

   Polski Robak, powiadasz ze zona dostaje child i house tax.... no no no ależ się ustawił.

  • John
   9 czerwca 2017, 14:41

   Rowniez prosze aby admin usuwal komentarze prowokujace i obrazajace Polski narod zyjacy uczciwie w uk. Tez zrobilem screenshot i prosze o odpowiedz.

   Chyba ze Polski Robak, Czytelnik i Janusz to ktos powiazany z administracja? Pozdrawiam!

  • Kapitan Koks
   9 czerwca 2017, 22:04

   @John: wooooow screenshot umiesz zrobic?! ale jaja robaku yyy wroc tzn rodaku hehehe ;P

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.03.2019
  GBP 4.970 złEUR 4.289 złUSD 3.795 złCHF 3.808 zł

  Sport


  Reklama