Menu

Para Brytyjczyków odkryła naklejkę Aldiego na warzywach z Waitrose

Para Brytyjczyków odkryła naklejkę Aldiego na warzywach z Waitrose
Sieć sklepów Waitrose przyznała, że "niektóre produkty pochodza od jednego dostawcy". (Fot. Getty Images)
Brytyjskie media donoszą dziś o parze Brytyjczyków, którzy na zakupionych ze sklepu Waitrose warzywach odnaleźli naklejkę niskobudżetowego dyskontu. Z pozoru niewinny błąd wywołał na Wyspach dyskusję o tym, za co tak naprawdę płaci się w droższych supermarketach.
Reklama

Brytyjska prasa opisała historię anonimowej pary Brytyjczyków, która zamówiła zestaw warzyw do pieczenia ze sklepu Ocado. Obecnie jedynym dostawcą tych produktów jest Waitrose.

Z tyłu opakowania, pod naklejką Waitrose, znajdowała się jednak naklejka niskobudżetowych dyskontów Aldi. "Jestem naprawdę zawiedziony. Mam powód do używania Ocado w celu zakupu produktów Waitrose - to reputacja. I płacę za ten przywilej" - przekazał anonimowo mężczyzna, który zakupił warzywa.

"Bez urazy dla Aldiego i ludzi, którzy robią w nim zakupy, ale gdybym chciał mieć ich produkty, to najpewniej udałbym się właśnie do ich sklepów" - przekazał zdenerwowany mężczyzna na łamach prasy.

Sklep internetowy Ocado wszczął śledztwo w sprawie pomyłki. (Fot. Getty Images)

Jak zauważyły media, warzywa, o których mowa, w sklepach Waitrose kosztują £2. Podobny zestaw można kupić również w Aldim w cenie £1,29.

Przedstawiciel sklepu Ocado przekazał, że firma wszczęła śledztwo w tej sprawie, aby dowiedzieć się, jak doszło do pomyłki. 

Rzecznik prasowy Waitrose przyznał z kolei, że "sklepy czasami korzystają z tych samych dostawców". Dodał jednak, że "różnice w cenie nie biorą się znikąd, lecz wynikają z innej specyfikacji produktów, takich jak waga czy skład".

  Komentarze
  • Normalna rzecz
   19 listopada 2019, 17:28

   Pracuje w Aldi na magazynie. Takie pomyłki są na porządku dziennym. Przyjeżdża chleb czy kurczak i przez przypadek z nakleja waitrose do aldiego.

  • KM
   19 listopada 2019, 18:15

   nic nowego , kto pracował na packhousie ten wie

  • Ja
   19 listopada 2019, 19:21

   Biedny snob i przez naklejke byl glodny

  • Jan
   19 listopada 2019, 20:25

   Żeby sie nie zesrał. British musi być flaga wtedy najlepsze, gonione na nawozach i gnije w 3 dni od zakupu

  • Antybritisz
   19 listopada 2019, 21:16

   Jak żarcie ma być smaczne i zdrowe skoro wszędzie gdzie na fabrykę zajedziez to syf i same zakapiory tam robia

  • Abc
   21 listopada 2019, 00:23

   Pakowalem pomidory w ladne panetki dla waitrose a w tanie opakowania dla tesco i aldi. Towar z jednej palety. Ludzie nie przeplacajcie bo jecie to samo.

  • Ilona
   22 listopada 2019, 22:57

   Paine Janie Serio?! Taki komentarz?! Wstyd! Jeśli ktoś kupuje w waitrosie to na być z waitrosa Proste! Nie, no ale trzeba głupi komentarz napisać🤦🏻 i już widać kto mądrzejszy tamten pan czy pan Jan 😃😃😃

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.09.2020
  GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

  Sport


  Sport

  Reklama