Menu

Papież: Ubóstwo i brak pracy będą największymi problemami po pandemii

Papież: Ubóstwo i brak pracy będą największymi problemami po pandemii
Papież Franciszek zaapelował do chrześcijan, aby nieśli pomoc innym. (Fot. Getty Images)
Papież Franciszek oznajmił, że trzeba przygotować się na rozwiązanie największych problemów po pandemii, jakimi będą ubóstwo i brak pracy. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie apelował o wspólne zaangażowanie rządzących na rzecz obrony pracy.
Reklama

Zwracając się do wiernych przybyłych na plac Świętego Piotra na modlitwę Anioł Pański papież oznajmił: "Życzę, aby w tym okresie wiele osób mogło spędzić kilka dni odpoczynku i kontaktu z naturą, by wzmocnić także wymiar duchowy. Jednocześnie pragnę, by dzięki wspólnemu zaangażowaniu wszystkich mających odpowiedzialność polityczną i ekonomiczną doszło do ożywienia na rynku pracy".

"Bez pracy rodzina i społeczeństwo nie mogą iść naprzód. Módlmy się o to, bo to będzie problem po pandemii: ubóstwo i brak pracy. Potrzeba dużo solidarności i kreatywności, by rozwiązać ten problem"- wskazał Franciszek.

W rozważaniach wskazywał, że słowa "niech sobie radzą sami" nie należą do "chrześcijańskiego słownika". Zachęcił wiernych do refleksji nad tym, czy są zdolni do współczucia.

Postawa chrześcijanina - wyjaśnił - polega na "braniu na siebie ciężaru innych, a nie na umywaniu rąk, odwracaniu się w drugą stronę".

Papież nawiązał także do niedawnego ataku na katedrę w stolicy Nikaragui, Managui, która została podpalona przez niezidentyfikowanego osobnika butelką z benzyną. Pożar został szybko ugaszony, ale ogień prawie doszczętnie strawił między innymi krucyfiks z XVII wieku.

"Myślę o narodzie Nikaragui cierpiącym z powodu zamachu na katedrę w Managui, gdzie został bardzo uszkodzony, prawie zniszczony tak bardzo czczony wizerunek Chrystusa, który towarzyszył i wspierał przez wieki życie wiernego narodu"- oznajmił Franciszek. Zapewnił ludność kraju o swej bliskości i modlitwie.

Czytaj więcej:

Watykan: Wierni powrócili na plac Świętego Piotra, by wysłuchać papieża

"La Repubblica" zamieściła apel grupy polskich wiernych ws. pedofilii w Kościele

Papież: Także chrześcijanie nie są wolni od grzechu obojętności wobec migrantów

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.09.2020
  GBP 4.878 złEUR 4.495 złUSD 3.840 złCHF 4.174 zł

  Sport


  Sport

  Reklama